cts_ptak_10317

Spotkanie z Ambasadorem Algierii

4 lipca 2016
Spotkanie z Ambasadorem Algierii
MRiRW

Gościem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela był w piątek ambasador Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Rzeczypospolitej Polskiej Salah Lebdioui.

Podczas spotkania omawiano sprawy dotyczące współpracy gospodarczej. Minister Jurgiel prosił ambasadora o wsparcie w celu umożliwienia jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku algierskiego. Minister ponowił także zaproszenie dla ministra rolnictwa Algierii do złożenia wizyty w naszym kraju, podkreślając chęć prezentacji stronie algierskiej potencjału polskiego rolnictwa. Nasza propozycja współpracy z Algierią dotyczy także rozwoju współpracy naukowej i eksperckiej. Ambasador Lebdioui podkreślił, że strona algierska traktuje Polskę jako priorytetowego partnera i zadeklarował wsparcie dwustronnych kontaktów.

Algieria to drugi partner handlowy na kontynencie afrykańskim. Obroty handlowe artykułami rolno-spożywczymi pomiędzy naszymi krajami w 2015 r. wyniosły 151,3 mln EUR. Z uwagi na rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorców, Algieria znajduje się na liście priorytetowych krajów w zakresie promocji polskich produktów rolno-spożywczych w 2016 r.

MRiRW


POWIĄZANE

Od 18 marca rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia afrykańskiego p...

Nie odbyła się zaplanowana na czwartek w Sądzie Okręgowym w Kielcach rozprawa ap...

Senat bez poprawek przyjął w czwartek nowelizację tzw. ustawy górniczej, wyłącza...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę