Spotkanie z Ambasadorem Iranu

29 czerwca 2016
Spotkanie z Ambasadorem Iranu
MRiRW

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu w RP Raminem Mahmanparastem Nodehi.

Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kwestiom współpracy gospodarczej. Minister Krzysztof Jurgiel poinformował, że rolnictwo w Polsce posiada olbrzymi potencjał produkcyjny i przyznał, że w przypadku Iranu najbardziej obiecujące perspektywy pogłębionej współpracy oferuje branża mleczarska.

Korzystając z okazji, minister Jurgiel ponowił zaproszenie Ministra Rolnictwa Iranu do złożenia wizyty w naszym kraju. W związku z zainteresowaniem irańskich podmiotów branżą mleczarską zaproponował, aby termin wizyty szefa irańskiego resortu rolnictwa umożliwił udział w Międzynarodowym Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbędzie się w  dniach 14-16 września br.

Ambasador Islamskiej Republiki Iranu Ramin Mehmanparast Nodehi przyznał, że branża ta jest jedną z perspektywicznych z punktu widzenia interesów irańskiego rolnictwa i dodał, że liczy na nawiązanie bliższych relacji pomiędzy Polską, a Iranem w tym zakresie.

Iran cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców, w związku z czym został ujęty jako jeden z 13 priorytetowych krajów w promocji żywności w 2016 r. W ramach wydarzeń promocyjnych, na przełomie maja i czerwca br.  Agencja Rynku Rolnego zorganizowała stoisko narodowe podczas targów Iran Agro Food 2016 odbywających się w Teheranie. W misji gospodarczej uczestniczyli przedstawiciele 14 polskich firm sektora rolno-spożywczego.

MRiRW


POWIĄZANE

Mimo obowiązujących sankcji minister rolnictwa Niemiec Christian Schmidt zaprosi...

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) poinformowała w czwartek o nowych pr...

KRUS informuje, że od 31 grudnia 2016 r. zmieniła się kwota przychodu miesięczne...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę