cts_ptak_10317

Spotkanie z Ambasadorem Senegalu

13 lipca 2016

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z ambasadorem Republiki Senegalu w Warszawie Amadou Dabo, który 14 czerwca br. złożył na ręce Prezydenta RP listy uwierzytelniające.

Podczas spotkania strony omówiły kwestie bieżącej współpracy w obszarze rolnictwa oraz perspektywy jej rozwoju w przyszłości.

Minister Jurgiel wyraził nadzieję na pogłębienie dotychczasowej współpracy polsko-senegalskiej, szczególnie w kontekście polskich doświadczeń w zakresie modernizacji rolnictwa. Minister zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur weterynaryjnych w zakresie dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku senegalskiego.

Ambasador Dabo podkreślił, że strona senegalska traktuje Polskę jako priorytetowego partnera i zadeklarował wsparcie we współpracy. Poinformował również, że kwestie rolnictwa stanowią kluczowy element procesu modernizacji gospodarki senegalskiej.

Strony ustaliły, że zostaną podjęte działania w celu wypracowania porozumienia o współpracy w zakresie rolnictwa pomiędzy oboma krajami.

W związku z zainteresowaniem strony senegalskiej wykorzystaniem polskich doświadczeń w zakresie modernizacji sektora rolnego, minister Jurgiel zaprosił Ministra Rolnictwa i Wyposażenia Wsi Senegalu do złożenia wizyty w Polsce przy okazji Międzynarodowych Targów Polagra Food planowanych w dniach 26-29 września br. Strona senegalska wyraziła również zainteresowanie spotkaniem ministrów rolnictwa Senegalu i Polski w trakcie planowanej wizyty Prezydenta Senegalu w Polsce w październiku br.

Senegal jest najważniejszym partnerem gospodarczym Polski w Afryce Zachodniej i 10. partnerem handlowym artykułami rolno-spożywczymi na kontynencie afrykańskim.

MRiRW


POWIĄZANE

Z produkcji mleka nie powinny wypadać małe, rodzinne gospodarstwa, bo to one pro...

Stosowanie nawozów, niewłaściwa utylizacja odchodów zwierzęcych, zmiany w składz...

Komisja Europejska zastosowała ograniczenia w handlu drobiem i produktami drobio...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę