Advertisement

Spotkanie z Ambasadorem Senegalu

13 lipca 2016

Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się dziś z ambasadorem Republiki Senegalu w Warszawie Amadou Dabo, który 14 czerwca br. złożył na ręce Prezydenta RP listy uwierzytelniające.

Podczas spotkania strony omówiły kwestie bieżącej współpracy w obszarze rolnictwa oraz perspektywy jej rozwoju w przyszłości.

Minister Jurgiel wyraził nadzieję na pogłębienie dotychczasowej współpracy polsko-senegalskiej, szczególnie w kontekście polskich doświadczeń w zakresie modernizacji rolnictwa. Minister zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur weterynaryjnych w zakresie dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku senegalskiego.

Ambasador Dabo podkreślił, że strona senegalska traktuje Polskę jako priorytetowego partnera i zadeklarował wsparcie we współpracy. Poinformował również, że kwestie rolnictwa stanowią kluczowy element procesu modernizacji gospodarki senegalskiej.

Strony ustaliły, że zostaną podjęte działania w celu wypracowania porozumienia o współpracy w zakresie rolnictwa pomiędzy oboma krajami.

W związku z zainteresowaniem strony senegalskiej wykorzystaniem polskich doświadczeń w zakresie modernizacji sektora rolnego, minister Jurgiel zaprosił Ministra Rolnictwa i Wyposażenia Wsi Senegalu do złożenia wizyty w Polsce przy okazji Międzynarodowych Targów Polagra Food planowanych w dniach 26-29 września br. Strona senegalska wyraziła również zainteresowanie spotkaniem ministrów rolnictwa Senegalu i Polski w trakcie planowanej wizyty Prezydenta Senegalu w Polsce w październiku br.

Senegal jest najważniejszym partnerem gospodarczym Polski w Afryce Zachodniej i 10. partnerem handlowym artykułami rolno-spożywczymi na kontynencie afrykańskim.

MRiRW


POWIĄZANE

Na krajowym rynku nadal brakuje zboża, a ceny ziarna wzrosły. Wielu przetwórców ...

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podpisał w poniedziałek porozumienie ws. pr...

Biebrzański Park Narodowy chce wydzierżawić rolnikom prawie 600 hektarów łąk, by...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę