Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Spotkanie z ministrem rolnictwa Macedonii

9 listopada 2016
Spotkanie z ministrem rolnictwa Macedonii
MRiRW

5 listopada, podczas wizyty w Chinach, minister Krzysztof Jurgiel wziął udział w spotkaniu z ministrem rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej Macedonii Mihailem Cvietkovem.

Podczas spotkania obie strony wyraziły zainteresowanie rozwojem współpracy bilateralnej w dziedzinie rolnictwa, zwłaszcza w zakresie wymiany eksperckiej oraz poprzez intensyfikację wspólnych działań w ramach formatu 16+1.

Ponadto ministrowie wyrazili zainteresowanie aktualizacją zapisów podpisanej w 1996 roku Umowy między MRiGŻ RP a macedońskim ministerstwem rolnictwa, leśnictwa i  gospodarki wodnej o współpracy w dziedzinie rolnictwa, tak aby odpowiadała ona aktualnym potrzebom i oczekiwaniom obu stron.

Omawiając stan współpracy handlowej produktami rolno-spożywczymi ministrowie zaznaczyli, że istnieje duży potencjał w rozwoju wymiany handlowej pomiędzy naszymi krajami, zwłaszcza, jak podkreśliła strona macedońska, w zakresie eksportu drobiu.

Polska odnotowuje dodatnie saldo w wymianie handlowej produktami rolno-spożywczymi z Macedonią. Wartość eksportu produktów rolno-spożywczych do Macedonii w 2015 roku wyniosła 24,1 mln EUR. Najważniejszymi towarami eksportowanymi z Polski do Macedonii w 2015 roku były wołowina oraz mięso drobiowe.

MRiRW


POWIĄZANE

Senat poparł w czwartek ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego...

Rolnicy ze stref objętych ograniczeniami z powodu wystąpienia afrykańskiego pomo...

Copa i Cogeca odrzuciły w środę plany Komisji Europejskiej dotyczące obcięcia o ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę