Advertisement

Spotkanie z okazji jubileuszu Praskiej Giełdy Spożywczej

4 października 2016
Spotkanie z okazji jubileuszu Praskiej Giełdy Spożywczej
MRiRW

Z okazji 25-lecia istnienia Praskiej Giełdy Spożywczej minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielami Rady i Zarządu Giełdy, a także z reprezentantami hurtowni działających na Praskiej Giełdzie Spożywczej.

Najbardziej zasłużonych z nich uhonorował odznakami „Zasłużony dla rolnictwa”.  Minister podkreślił zasługi Praskiej Giełdy Spożywczej dla polskiego handlu hurtowego.

– Od początku swojej działalności Giełda ta przechodziła wiele przeobrażeń korzystając z najlepszych światowych wzorców i odnosząc sukcesy w konkurencji z innymi kanałami dystrybucji. Najwyższy poziom świadczonych tu usług potwierdzają zarówno wysoka jakość towarów, atrakcyjne ceny, a także świetnie rozbudowana infrastruktura – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Praska Giełda Spożywcza to dziś przedsiębiorstwo, które w wielkim tempie rozwija swoją działalność i prężnie powiększa jej skalę. To jeden z największych rynków hurtowych w Polsce. Handel skupia się tu głównie w sektorach mięsa i jego przetworów, nabiału, owoców i warzyw oraz pozostałych artykułów spożywczych.

Praska Giełda Spożywcza zajmuje znaczące miejsce w strukturze dystrybucji artykułów spożywczych w Warszawie. Stanowi ona bazę zaopatrzenia dla tysięcy sklepów detalicznych, drobnego hurtu, restauracji oraz punktów zbiorowego żywienia.

W czwartkowym spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Miasta Ząbki, na terenie którego mieści się Praska Giełda Spożywcza.

MRiRW


POWIĄZANE

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przebywał z wizytą w Oddziale Pomorskiego Oś...

Przygotowany został projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sp...

Rolnicy budowali zielone megawaty, ręcząc swoim majątkiem. Dziś nie mają na spła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę