Spotkanie z okazji jubileuszu Praskiej Giełdy Spożywczej

4 października 2016
Spotkanie z okazji jubileuszu Praskiej Giełdy Spożywczej
MRiRW

Z okazji 25-lecia istnienia Praskiej Giełdy Spożywczej minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielami Rady i Zarządu Giełdy, a także z reprezentantami hurtowni działających na Praskiej Giełdzie Spożywczej.

Najbardziej zasłużonych z nich uhonorował odznakami „Zasłużony dla rolnictwa”.  Minister podkreślił zasługi Praskiej Giełdy Spożywczej dla polskiego handlu hurtowego.

– Od początku swojej działalności Giełda ta przechodziła wiele przeobrażeń korzystając z najlepszych światowych wzorców i odnosząc sukcesy w konkurencji z innymi kanałami dystrybucji. Najwyższy poziom świadczonych tu usług potwierdzają zarówno wysoka jakość towarów, atrakcyjne ceny, a także świetnie rozbudowana infrastruktura – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Praska Giełda Spożywcza to dziś przedsiębiorstwo, które w wielkim tempie rozwija swoją działalność i prężnie powiększa jej skalę. To jeden z największych rynków hurtowych w Polsce. Handel skupia się tu głównie w sektorach mięsa i jego przetworów, nabiału, owoców i warzyw oraz pozostałych artykułów spożywczych.

Praska Giełda Spożywcza zajmuje znaczące miejsce w strukturze dystrybucji artykułów spożywczych w Warszawie. Stanowi ona bazę zaopatrzenia dla tysięcy sklepów detalicznych, drobnego hurtu, restauracji oraz punktów zbiorowego żywienia.

W czwartkowym spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Miasta Ząbki, na terenie którego mieści się Praska Giełda Spożywcza.

MRiRW


POWIĄZANE

Aby ograniczyć negatywne skutki zmian klimatu, konieczne jest większe zatrzymywa...

Światowa Organizacja Handlu (WTO) oddaliła w czwartek w postępowaniu odwoławczym...

Na świecie pizza serwowana jest z dodatkami, które są nie do przyjęcia i niszczą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę