Advertisement

Spotkanie z rolnikami w Topoli Królewskiej

21 marca 2017
Spotkanie z rolnikami w Topoli Królewskiej

W dniu 15 marca 2017 r. w gimnazjum w Topoli Królewskiej należącej do Gminy Łęczyca odbyło się spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela z rolnikami tej gminy.

W spotkaniu uczestniczyli także: Ryszard Zarudzki,  Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, parlamentarzyści regionu łódzkiego: Senator RP Przemysław Błaszczyk, Posłowie: Piotr Polak, Marek Matuszewski i Tadeusz Woźniak, przedstawiciele wszystkich organizacji okołorolniczych z województwa łódzkiego oraz lokalnych jednostek samorządu terytorialnego.

Głównym tematem spotkania było omówienie podstawowych kierunków rozwoju obszarów wiejskich oraz zmian, jakie zachodzą w rolnictwie. Minister Jurgiel zachęcał zebranych uczestników do korzystania z dopłat oferowanych przez Unię Europejską oraz mówił o dążeniu do ujednolicenia wysokości dopłat. Odpowiadał także na pytania rolników, m.in. dotyczące bieżącej pracy na wsi i opłacalności produkcji rolnej.

W spotkaniu uczestniczyła także Agencja Nieruchomości Rolnych OT Warszawa Filia w Łodzi, reprezentowana przez Janusza Ciesielskiego, Zastępcę Dyrektora. Pracownicy Agencji, na stoisku firmowym, udzielali informacji dotyczących obrotu ziemią rolną. Wyjaśniali m.in. kwestie związane z procedurą uzyskania zgody na zakup lub sprzedaż nieruchomości rolnych po wejściu w życie nowych przepisów.

Filia ANR w Łodzi


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę