Spotkanie z rolnikami województwa pomorskiego

6 lipca 2016
Spotkanie z rolnikami województwa pomorskiego
MRiRW

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się 1 lipca br. kolejna już debata rolnicza zorganizowana przez Pomorską Izbę Rolniczą, w której uczestniczył podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki. Głównym tematem dyskusji był stan realizacji zagadnień wypracowanych podczas poprzedniego spotkania oraz bieżące sprawy z zakresu rolnictwa.

Pytania, kierowane do wiceministra Zarudzkiego dotyczyły m.in. dopłat do materiału siewnego, ubezpieczania upraw, szacowania szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, a także działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Podsekretarz stanu poinformował o opracowanym w resorcie nowym, uproszczonym wzorze protokółu z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym, spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

– Wzór ten  powinien być wykorzystywany przez wszystkie komisje szacujące straty. Uproszczono w nim w m.in. metodę określania średniorocznej produkcji z trzech poprzednich lat, a także wysokości  strat – podkreślił wiceminister Zarudzki i przypomniał, że na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostępna jest  także procedura dotycząca sposobu postępowania rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Ważnym elementem spotkania, była prezentacja harmonogramu planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020. Po szczegółowym omówieniu terminów uruchomienia poszczególnych poddziałań – Ryszard Zarudzki zachęcał do korzystania z inwestycyjnych możliwości.

Uczestnicy spotkania zainteresowani byli także zmianami w ONW i w prawie wodnym, skutkami dla polskiego rolnictwa umowy TTIP, a także zmianami ustawy prawo łowieckie.

MRiRW


POWIĄZANE

Przewodniczący Copa, Martin Merrild, złożył dzisiaj hołd byłemu przewodniczącemu...

W dniach 17-19 lutego 2017 r. już po raz trzeci w Halach Miejskiego Ośrodka Spor...

Fundusze promocji produktów rolno–spożywczych dobrze wykorzystują pieniądze UE, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę