Advertisement

Sukces Pauli Kucharewicz i Bartosza Dzienisa na 40. jubileuszowym Rajdzie Kormoran

2 września 2016
Sukces Pauli Kucharewicz i Bartosza Dzienisa na 40. jubileuszowym Rajdzie Kormoran

W ostatni weekend wakacji - w dniach 27 – 28 sierpnia – okolice Mikołajek były prawdziwą mekką wszystkich fanów sportów motorowych. Wszystko za sprawą rozegranego w tym miejscu Rajdu Kormoran. W tym roku wydarzenie miało szczególny charakter, albowiem zawody odbyły się po raz 40. W rajdzie wystartowała załoga Metal – Fach, w składzie – Paula Kucharewicz i Bartosz Dzienis, którzy „wykręcili” na mazurskich szutrach rewelacyjne czasy.

Sokólski team uplasował się tuż za podium zajmując 4 miejsce w swojej klasie - K2. W klasyfikacji generalnej Volkswagen Polo, kierowany przez Paulę Kucharewicz dojechał na metę jako 9.  Czwarte miejsce ekipy to świetny wynik, biorąc pod uwagę bardzo silną obsadę rajdu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Uważamy to za nasz ogromny sukces, którego, co jasne, by nie było, bez zaangażowania i pracy całego zespołu. Nie możemy się już wprost doczekać kolejnego startu, który czeka nas za niewiele ponad miesiąc – powiedziała tuż po zakończeniu wyścigu szczęśliwa, choć zmęczona trudną rywalizacją na wymagających, mazurskich trasach, Paula Kucharewicz.

Załogi ścigały się na dziewięciu odcinkach specjalnych. Zawodnicy rywalizowali trzykrotnie w Baranowie i Sadach, dwukrotnie na Tałtach, a raz na Torze Mikołajki. Rajd Kormoran był jednocześnie 4. eliminacją Szuter Cup. Poprzednie zawody cyklu, rajd Warmińskie Szutry, Paula Kucharewicz i Bartosz Dzienis ukończyli na najniższym stopniu podium w swojej kategorii. W klasyfikacji generalnej znaleźli się na 7 miejscu.

Team Metal – Fach od tego sezonu rywalizuje w pełnym cyklu rajdów Szuter Cup. Przed zespołem w tym roku jeszcze dwa pucharowe starty. We wrześniu pojadą w Rajdzie Baltic Motor Show Cup. Zakończenie szutrowych zmagań zaplanowano w październiku Podlaskim Rally Sprint.

Rajd Kormoran to druga najstarsza impreza motoryzacyjna w kraju. Dłuższą historię ma jedynie Rajd Polski. Kormoran był pierwszą, a przez długie lata, jedyną imprezą rozgrywaną na drogach szutrowych.

Biuro prasowe Metal-Fach, zdj. Krzysztof Piotr Groński


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę