aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Systemy Żywnościowe na szczycie ONZ 2021

27 września 2021
Systemy Żywnościowe na szczycie ONZ 2021

UNFSS – Przyszłościowe zobowiązania ONZ muszą uznawać centralną rolę rolników i producentów żywności. Szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Systemów Żywnościowych stanowi kluczowy moment w określaniu zobowiązań krajów i zainteresowanych stron na rzecz przyszłości naszych systemów żywnościowych.
Pandemia COVID-19 ograniczyła główne wydarzenie Szczytu ONZ do debat online, ale przygotowania do tego wydarzenia trwały miesiące.
Copa i Cogeca wraz z innymi światowymi organizacjami rolników i przedstawicieli producentów rolnych, przyczyniła się w pracach przygotowawczych do opracowania zagadnień, które miały na celu przedstawienie stanowisk Europejskich rolników i spółdzielni, które zostały dobrze przedstawione i odzwierciedlone w niektórych kluczowych debatach i ich wynikach.
Deklaracja Producentów Żywności - Na Szczycie Systemów Żywnościowych ONZ 2021
Razem z szeregiem innych organizacji producentów Copa i Cogeca podpisały porozumienie, deklarację, mającą na celu przekazanie kluczowych zobowiązań i żądań do rządów państw i przedstawicieli ONZ.
Wspólna deklaracja podkreśla zobowiązanie producentów rolnych, do kontynuacji wysiłków w wytwarzaniu wystarczającej ilości żywności w uprawach dla całej populacji, jednocześnie poprawiając zrównoważenie ich produkcji. Zobowiązują się również do pracy nad bardzo trudnym zagadnieniem zachowania naturalnych siedlisk, jednocześnie przyczyniając się do witalności społecznej i tworzenia miejsc pracy na obszarach wiejskich.
Aby to robić, producenci rolni wzywają państwa członkowskie i inne zainteresowane strony do nagradzania ich wysiłków na rzecz: produkcji żywności z poszanowaniem granic planety i bioróżnorodności.
Co najważniejsze, organizacje producentów rolnych wzywają państwa ONZ do zapewnienia producentom rolnym/rolnikom łatwego dostępu do technologii, wiedzy i środków finansowych niezbędnych do osiągnięcia tych celów. Ponadto państwa członkowskie i instytucje międzynarodowe muszą również uznać centralną rolę producentów rolnych we wspieraniu wszelkich pozytywnych zmian w naszych systemach żywnościowych i potrzebę aktywnej współpracy z nimi w realizacji polityk związanych z zabezpieczeniem dostatecznej ilości żywności.
Pełna treść deklaracji znajduje się tutaj https://foodsystems.community/food-producers-declaration-for-the-un-food-systems-summit-2/
Lista Sygnatariuszy deklaracji:
Asian Farmers’ Association (AFA); Pan-African Farmers’ Organization (PAFO); World Farmers’ Organisation (WFO); International Pole and Line Foundation (IPNLF); Intercontinental Network of Organic Farmers Organisations (INOFO); Global Farmer Network (GFN); Copa and Cogeca, European farmers and European agri-cooperatives; European Carbon Farmers; European Council of Young Farmers (CEJA); Bharat Krishak Samaj (Farmers’ Forum, India); Rythu Sadhikara Samstha ( Farmers' Empowerment Corporation), A.P, India; Self Employed Women’s Association (SEWA); Environment and Development Association JASIL, Mongolia; Mongolian National Federation of Pasture User Groups; Southern African Confederation of Agricultural Unions (SACAU); Jamaica Network of Rural Women Producers (JNRWP).

 

e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Według stanu na 29 kwietnia transportem drogowym z Ukrainy wyeksportowano 375 ty...

Z „Raportu o inflacji” opublikowanego w kwietniu przez Narodowy Bank Ukrainy wyn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę