Bronisze (pod menu)

Vetmedica 2013

3 grudnia 2015
W miniony weekend  tj. 20 i 21 kwietnia w Łodzi miało miejsce największe w kraju spotkanie specjalistów weterynarii czyli IX edycja  Targów Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica 2013. W tym roku podczas imprezy targowej organizowanej przez firmę Interserwis swoją ofertę  prezentowało  68 firm z Holandii,  Niemiec i Polski. Targom towarzyszył III Kongres Praktyki Weterynaryjnej Vetforum, w którym uczestniczyło ponad 700specjalistów.

 Podczas siedmiu sesji i spotkań, wykładowcy - praktycy z kraju i zagranicy przedstawili  swoje osiągnięcia praktyczne i naukowe z zakresu leczenia ran u koni, chorób neurologicznych psów i kotów, zagrożeń, rozpoznawania i zwalczania mykoplazmozy kur i indyków, diagnostyki chorób zwierząt egzotycznych, roli lekarza weterynarii w optymalizacji wyników produkcyjnych stad świń oraz bezpieczeństwa żywności.

Natomiast zwiedzający mogli obejrzeć przenośne urządzenia do ratowania zwierząt, wyposażenie weterynaryjnych laboratoriów oraz nowoczesne technologie do badania krwi . Ponadto nowoczesny system komputerowy, który pozwala połączyć w sieć wszystkie urządzenia w gabinecie lekarskim. Chodzi między innymi o elektroniczną współpracę aparatów laboratoryjnych, diagnostycznych i komputerów wysyłających automatyczne wiadomości do klientów. Podobnie jak w ubiegłych latach wystawcy targów zaprezentowali też  nowe produkty pozwalające na przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów i zabezpieczenie zwierząt po hospitalizacji. Nowe technologie pomagają lekarzom weterynarii w promowaniu swoich usług. Wśród ciekawych rozwiązań są między innymi metalowe identyfikatory przytwierdzane psom do obroży, potwierdzające szczepienie, a przy okazji reklamujące gabinet czy lecznicę.

POWIĄZANE

Trwają przygotowania do 5. jubileuszowej edycji Targów Produktów Tradycyjnych i ...

Minister Krzysztof Jurgiel przyjął w środę Ambasadora Republiki Senegalu w Polsc...

Jubileuszowe, 25 Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2016 dobiegło końca. Dwudniowa ...


Komentarze

...Tylko mądry bogaty...
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę