Bayer_komplet_6_09_16
Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

XV Konferencja DuPont we Włocławsku

3 grudnia 2015
Dziś tj. 30 stycznia we Włocławku ( Multikino , uk. Puławska 10/12 odbędzie się XV konferencja firmy  Dupont
Krajowe Konferencje firmy DuPont są jedną z najlepszych i najłatwiejszych możliwości pozyskania aktualnych informacji na temat obowiązujących nowych przepisów i zasad oraz najnowszych wdrożeń innowacyjnych technologii w produkcji roślinnej.

W dzisiejszych czasach bardzo często zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań jest podstawowym warunkiem sukcesu w każdej dziedzinie działalności. Także w rolnictwie.   Postęp i rozwój badań naukowych oraz wdrażanie nowych doskonalszych i często tańszych rozwiązań w rolnictwie zachodzi równie dynamicznie jak we wszelkich innych dziedzinach życia.
Ponadto producenci rolni muszą obecnie spełniać szereg skomplikowanych wymogów administracyjno prawnych, które zmieniają się praktycznie w każdym sezonie. Zarówno w sytuacji dobrych jak słabych zbiorów, wysokich jak i niskich cen, często trudno sprostać wymogom kontrahentów i utrzymać się na trudnym i konkurencyjnym rynku rolnym.
Jednym z podstawowych warunków zapewnienia sobie stabilnej pozycji ekonomicznej jest podnoszenie własnych kwalifikacji oraz znajomość aktualnie najnowszych rozwiązań i tak zwanych innowacyjnych technologii, jakie są wprowadzane we współczesnym rolnictwie.
Dodatkowo, w tym roku, już od stycznia, nastąpią zmiany dotyczące nie tylko zasad finansowania rolnictwa, ale także szeroko pojętej agronomii.
Producenci rolni muszą sprostać wyzwaniom integrowanej produkcji i spełnić wymogi produkcji żywności bezpiecznej dla konsumentów.
Dlatego też tematem wiodącym XV Konferencji będą zagadnienia integrowanej ochrony roślin. W programie przewidziane są, zatem wystąpienia pracowników naukowych Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego, oraz przedstawicieli firm DuPont, Pioneer, Ekoplon i BGŻ.  
Pracownicy firmy DuPont przedstawią również wyniki stosowania w praktyce, zgodnie z zasadami ochrony integrowanej, zalecanych programów ochrony najważniejszych gatunków uprawnych.  Ponadto, jak co roku, ważne informacje przekażą naukowcy z niezależnych ośrodków badawczych, a także przedstawiciele firm agrobiznesowych, takich jak EKOPLON, BGŻ itp. Umożliwi to nie tylko zapoznanie się z bieżącymi problemami, ale także stworzy okazję do kuluarowych spotkań i dyskusji. Wśród uczestników będą rozlosowane atrakcyjne nagrody.POWIĄZANE

Malinowy raj, Przysmak leśniczego czy Kawa po wielicku to tylko kilka z kulinarn...

Od 26 do 29 września w stoisku nr 39 w pawilonie 7A na terenie Międzynarodowych ...

Podczas nadchodzących targów AGRO SHOW Michelin zaprezentuje gamę swoich opon wy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę