Ukraina: postępy żniw

14 września 2016
Ukraina: postępy żniw

Jak podało ukraińskie Ministerstwo Rolnictwa, do 7 września br. rolnicy zebrali 38,6 mln ton zbóż i nasion wysokobiałkowych (w tym kukurydzy) z 9,9 mln ha.

Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było to odpowiednio 37,4 mln ton. Średnie plony wyniosły 3,9 t/ha wobec 3,59 t/ha rok wcześniej. Dotychczasowe zbiory kukurydzy osiągnęły zaledwie 184 tys. ton z 45 tys. ha (1% całego areału), a gryki 117 tys. ton z 91 tys. ha. Jak do tej pory zbiory prosa wyniosły 138 tys. ton z 76 tys. ha. Do końca pierwszego tygodnia września br. zbiory słonecznika wyniosły 1,2 mln ton z 599 tys. ha, a soi 276 tys. ton z 136 tys. ha.

Ministerstwo poinformowało również, że zasiewy rzepaku ozimego  przebiegają w sposób niezakłócony. Dotychczas obsiano tym gatunkiem oleistych 601 tys. ha, co stanowi 83% całego planowanego areału. Dla porównania w analogicznym okresie rok wcześniej było to 388 tys. ha. Jak podało UNIAN, ukraińscy rolnicy zebrali 38 tys. ton ziarna zbóż i nasion wysokobiałkowych z areału 9,6 mln ha (stan na 16 sierpnia br.).

W sierpniowym raporcie USDA zrewidował wcześniejsze prognozy zbiorów zbóż na Ukrainie do 64,1 mln ton, tj. o 4,5% więcej niż w prognozie z lipca br.

FAMMU/FAPA na podst. Reuters i innych źródeł


POWIĄZANE

20 lutego 2017 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał uwagi samorządu ...

Prawie jedna piąta światowego jedzenia jest marnowana z powodu nadmiernej konsum...

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że pięćdziesiąte drugie ognisko wysoce zjad...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę