Współpraca z przedsiębiorcami z Iranu

25 sierpnia 2016

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz Hamidreza Ostadmohmmadi przedstawiciel Pluco Group 17 sierpnia 2016 r. podpisali list intencyjny, dotyczący szerokiej współpracy pomiędzy Lubelszczyzną i naszym krajem oraz firmami i instytucjami z Iranu w ramach programu Go Iran. W spotkaniu uczestniczyli także wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej, wicewojewoda Robert Gmitruczuk oraz inicjator współpracy i porozumienia z Irańczykami Dyrektor Agencji Rynku Rolnego OT w Lublinie Arkadiusz Szymoniuk.

Iran to obecnie jeden z najważniejszych krajów regionu Bliskiego Wschodu, po zniesieniu embarga, o potencjalnie dużych możliwościach handlowych i inwestycyjnych. Podpisanie porozumienia stwarza możliwości kontaktów, poszukiwania rynków zbytu i nabycia inwestorów dla naszej gospodarki.

Program GO Iran zakłada zintensyfikowanie wzajemnych relacji gospodarczych oraz zachęca polskie firmy do kontaktów w poszukiwaniu możliwości handlowych i inwestycyjnych w regionie, m. in. poprzez udział w misjach gospodarczych, targach oraz poprzez promocję polskich produktów na rynku irańskim.

Po spotkaniu z wojewodą goście z Dyrektorem Arkadiuszem Szymoniukiem odwiedzili magazyny Elewarr w Krupcu, gdzie mogli zapoznać się z możliwościami skupowymi i przechowalniczymi elewatora oraz obejrzeć sposoby przeprowadzania badań jakości zbóż.

ARR


POWIĄZANE

Setki kilogramów mleka w proszku pokryły chodniki i fasady instytucji unijnych w...

Polska chce, by w rozmowach na temat umowy o wolnym handlu między UE a Nową Zela...

W dniu 18 stycznia 2016 roku w Paryżu na zaproszenie Stałego Zgromadzenia Izb Ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę