Advertisement

Współpraca z przedsiębiorcami z Iranu

25 sierpnia 2016

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz Hamidreza Ostadmohmmadi przedstawiciel Pluco Group 17 sierpnia 2016 r. podpisali list intencyjny, dotyczący szerokiej współpracy pomiędzy Lubelszczyzną i naszym krajem oraz firmami i instytucjami z Iranu w ramach programu Go Iran. W spotkaniu uczestniczyli także wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej, wicewojewoda Robert Gmitruczuk oraz inicjator współpracy i porozumienia z Irańczykami Dyrektor Agencji Rynku Rolnego OT w Lublinie Arkadiusz Szymoniuk.

Iran to obecnie jeden z najważniejszych krajów regionu Bliskiego Wschodu, po zniesieniu embarga, o potencjalnie dużych możliwościach handlowych i inwestycyjnych. Podpisanie porozumienia stwarza możliwości kontaktów, poszukiwania rynków zbytu i nabycia inwestorów dla naszej gospodarki.

Program GO Iran zakłada zintensyfikowanie wzajemnych relacji gospodarczych oraz zachęca polskie firmy do kontaktów w poszukiwaniu możliwości handlowych i inwestycyjnych w regionie, m. in. poprzez udział w misjach gospodarczych, targach oraz poprzez promocję polskich produktów na rynku irańskim.

Po spotkaniu z wojewodą goście z Dyrektorem Arkadiuszem Szymoniukiem odwiedzili magazyny Elewarr w Krupcu, gdzie mogli zapoznać się z możliwościami skupowymi i przechowalniczymi elewatora oraz obejrzeć sposoby przeprowadzania badań jakości zbóż.

ARR


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę