Advertisement

Wystartowało Obserwatorium Rynku Wołowiny

19 lipca 2016
Wystartowało Obserwatorium Rynku Wołowiny

W dniu 15.07.2016r Phil Hogan, unijny komisarz ds. rolnictwa i obszarów wiejskich oraz Jens Schaps Dyrektor ds. jednolitej wspólnej organizacji rynku, ekonomii i analizy rynków rolnych, uczestniczyli w pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu Obserwatorium Rynku Mięsa do monitorowania sytuacji w sektorach wołowiny , cielęciny i wieprzowiny (European Meat Market Observatory).

Celem przyświecającym powstaniu obserwatorium rynku mięsa jest zapewnienie większej przejrzystości unijnego sektora mięsnego poprzez rozpowszechnianie danych rynkowych i analizy krótkoterminowej, co ma zapobiegać spekulacjom na unijnym rynku mięsa, oraz dać możliwość podjęcia szybkich działań w przypadku kryzysu.

Bieżące, sprawne raportowanie cen w obrębie produkcji i handlu uzupełnione o szczegółową ekspercka krótkoterminową analizę to nowe rozwiązanie które ma zwiększyć wpływ na stabilizację sektora mięsnego w Unii Europejskiej.

Grono ekspertów rynku wołowiny składa się z 16 przedstawicieli łańcucha dostaw wołowiny zgłaszanych przez europejskie organizacje producentów, przetwórców, handlu.

Jerzy Wierzbicki, Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, reprezentujący Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych,  uczestniczył w tym inauguracyjnym posiedzeniu jako jeden z czterech  ekspertów rynku wołowiny zgłoszonych przez COPA i COGECA.

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę