XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – wszechstronnie o branży

15 września 2016
XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – wszechstronnie o branży
ARR

W Jachrance odbywa się XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Spotkanie branży potrwa do 16 września. W panelu dyskusyjnym nt. jakości i promocji europejskich produktów mleczarskich wziął udział Prezes ARR Łukasz Hołubowski.

Forum rozpoczęły wystąpienia i panel dotyczące europejskiego mleczarstwa rok po zakończeniu systemu kwotowania.

W popołudniowej dyskusji o jakości i promocji europejskich produktów mleczarskich uczestniczyli Kinga Adamaszwili (Europejskie Stowarzyszenie Mleczarzy – EDA) Laurent Damiens (CNIEL, przewodniczący Europejskiego Forum Mleczarskiego – EMF), Christian Jochum (Austriacka Izba Rolnicza), Bozena Malmgren (Tetra Pak AB w Lund) oraz Pablo Recio Gracia (Eibens).

Zastanawiano się, jak budować strategię marketingową produktów mleczarskich na rynkach unijnych i rynkach krajów trzecich, a także jakie elementy jakości unijnych produktów mogą zadecydować o ich sukcesie rynkowym na świecie.

Kolejne dni obrad będą poświęcone negocjacjom w ramach Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (umowa handlowa UE-USA), jak również wyzwaniom i możliwościom rozwoju sektora mleczarskiego. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel omówi sytuację na polskim rynku mleka oraz działania podejmowane przez resort. Weźmie także udział w dyskusji na temat możliwości eksportu produktów mleczarskich do krajów Azji Południowo-Wschodniej – rynku 600 mln konsumentów.

ARR


POWIĄZANE

Europosłowie chcą nałożenia limitów na zawartość w żywności niezdrowych tłuszczó...

PSL apeluje do rządu o utrzymanie wieku emerytalnego dla rolników, którzy przepr...

Będzie więcej pieniędzy na udzielenie wsparcia rolnikom, którzy ubiegali się wio...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę