Advertisement

XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – wszechstronnie o branży

15 września 2016
XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – wszechstronnie o branży
ARR

W Jachrance odbywa się XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Spotkanie branży potrwa do 16 września. W panelu dyskusyjnym nt. jakości i promocji europejskich produktów mleczarskich wziął udział Prezes ARR Łukasz Hołubowski.

Forum rozpoczęły wystąpienia i panel dotyczące europejskiego mleczarstwa rok po zakończeniu systemu kwotowania.

W popołudniowej dyskusji o jakości i promocji europejskich produktów mleczarskich uczestniczyli Kinga Adamaszwili (Europejskie Stowarzyszenie Mleczarzy – EDA) Laurent Damiens (CNIEL, przewodniczący Europejskiego Forum Mleczarskiego – EMF), Christian Jochum (Austriacka Izba Rolnicza), Bozena Malmgren (Tetra Pak AB w Lund) oraz Pablo Recio Gracia (Eibens).

Zastanawiano się, jak budować strategię marketingową produktów mleczarskich na rynkach unijnych i rynkach krajów trzecich, a także jakie elementy jakości unijnych produktów mogą zadecydować o ich sukcesie rynkowym na świecie.

Kolejne dni obrad będą poświęcone negocjacjom w ramach Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (umowa handlowa UE-USA), jak również wyzwaniom i możliwościom rozwoju sektora mleczarskiego. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel omówi sytuację na polskim rynku mleka oraz działania podejmowane przez resort. Weźmie także udział w dyskusji na temat możliwości eksportu produktów mleczarskich do krajów Azji Południowo-Wschodniej – rynku 600 mln konsumentów.

ARR


POWIĄZANE

Polskie przepisy dotyczące biopaliw, mimo wprowadzenia postulowanych przez urzęd...

Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały cze...

Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do znowelizowanej ustawy o wspieraniu obsz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę