cts_ptak_10317

XVI edycja targów International Food Exhibition and Guangzhou Import Food Exhibition 2016 w Kantonie

8 lipca 2016
XVI edycja targów International Food Exhibition and Guangzhou Import Food Exhibition 2016 w Kantonie
ARR

W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2016 r. odbyła się XVI edycja targów International Food Exhibition and Guangzhou Import Food Exhibition 2016 w Kantonie, które są największymi targami spożywczymi w regionie południowych Chin. Ubiegłoroczna edycja targów zgromadziła ponad 1300 wystawców z 55 krajów, w tym 42 % z Europy i ponad 60 tys. zwiedzających, wg prognoz organizatorów podczas edycji 2016 liczby te będą jeszcze wyższe.

W ramach wspólnego, polskiego stoiska przygotowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie oraz Konsulat Generalny RP w Kantonie swoją ofertę zaprezentowało 7 polskich firm. Firmy obecne na wspólnym stoisku prezentowały szeroką gamę produktów spożywczych, m.in.: słodycze, produkty mleczarskie, musli, dżemy, wodę, herbaty ziołowe, zdrową żywność oraz suplementy diety, zbożową kawę rozpuszczalną, wędliny.

Podczas targów zorganizowano ponadto szereg konferencji oraz wydarzeń im towarzyszącym m.in. konkurs na najlepszą wodę. Dwie polskie firmy, które wzięły udział w konkursie na najsmaczniejszą wodę zajęły wysokie miejsca w kategorii wód gazowanych oraz w kategorii niegazowanych wód o średnim poziomie mineralizacji.

W ramach wsparcia działalności polskich firm na polskie stoisko zaproszono przedstawicieli lokalnych władz i biznesu wraz ze zrzeszonymi firmami, jak również  zorganizowano spotkanie z ekspertami miejscowej firmy konsultingowej w celu przybliżenia uwarunkowań prowadzenia biznesu w regionie południowych Chin.

ARR


POWIĄZANE

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem ustawy o funduszach ochrony przycho...

Przeszło 20 ciągników rolniczych pojawiło się w czwartek na ulicach Szczecina. P...

Ze zdziwieniem przyjmujemy czwartkowy protest rolników w Szczecinie - powiedział...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę