Infinito

Mleczne limity

14 czerwca 2006

Nie jest źle a mogłoby być jeszcze lepiej gdyby nie limity w produkcji mleka i kary za ich przekroczenie. Zdaniem członków spółdzielni w Łowiczu to w tej chwili dla nich największe ograniczenia.

Rolnicy, którzy oddają mleko do spółdzielni w Łowiczu na niską cenę skupu nie mogą narzekać. Decyduje ilość oraz jakość dostarczanego surowca. Najbardziej opłaca się rolnikom produkować dużo mleka o wysokiej zawartości białka.

Dlatego rolnicy chętnie zwiększyliby produkcję mleka, ale nie mogą tego zrobić ze względu na kwotę mleczną. W ubiegłym sezonie wielu dostawców znacznie przekroczyło swoje limity i obawia się kar. Wacław Baczyński skarży się, że zapłacił już 4 tysiące złotych a to dopiero jedna trzecia przewidywanej kwoty.

Zdaniem prezesa spółdzielni ograniczenia w produkcji mleka to spory kłopot, bo co roku surowca jest więcej. Rosną też możliwości przerobowe zakładu, który od samego początku postawił na inwestycje.

Nie brakuje również klientów, bo asortyment cały czas jest zwiększany. Jedna czwarta produktów jest eksportowana. A nie byłoby to możliwe bez unijnego wsparcia. Spółdzielnia korzystała ze wszystkich możliwych środków pomocowych.

W piątek spółdzielnia mleczarska w Łowiczu hucznie świętowała setne urodziny.


POWIĄZANE

Senat zaproponował poprawki do noweli ustawy o zrównoważonym rozwoju sektora ryb...

Najsłabszym punktem prezydenckiej ustawy emerytalnej może być kwestia wypłat z K...

Międzynarodowy zespół badaczy po raz pierwszy zsekwencjonował genom jęczmienia z...


Komentarze

...Rozmowa skraca drogę...
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę