Bayer_komplet_6_09_16
Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Mleczne limity

14 czerwca 2006

Nie jest źle a mogłoby być jeszcze lepiej gdyby nie limity w produkcji mleka i kary za ich przekroczenie. Zdaniem członków spółdzielni w Łowiczu to w tej chwili dla nich największe ograniczenia.

Rolnicy, którzy oddają mleko do spółdzielni w Łowiczu na niską cenę skupu nie mogą narzekać. Decyduje ilość oraz jakość dostarczanego surowca. Najbardziej opłaca się rolnikom produkować dużo mleka o wysokiej zawartości białka.

Dlatego rolnicy chętnie zwiększyliby produkcję mleka, ale nie mogą tego zrobić ze względu na kwotę mleczną. W ubiegłym sezonie wielu dostawców znacznie przekroczyło swoje limity i obawia się kar. Wacław Baczyński skarży się, że zapłacił już 4 tysiące złotych a to dopiero jedna trzecia przewidywanej kwoty.

Zdaniem prezesa spółdzielni ograniczenia w produkcji mleka to spory kłopot, bo co roku surowca jest więcej. Rosną też możliwości przerobowe zakładu, który od samego początku postawił na inwestycje.

Nie brakuje również klientów, bo asortyment cały czas jest zwiększany. Jedna czwarta produktów jest eksportowana. A nie byłoby to możliwe bez unijnego wsparcia. Spółdzielnia korzystała ze wszystkich możliwych środków pomocowych.

W piątek spółdzielnia mleczarska w Łowiczu hucznie świętowała setne urodziny.


POWIĄZANE

Powiatowi lekarze weterynarii będą mogli nakazać: sanitarny odstrzał dzików; ubó...

W czwartek 22.09.2016 r. do  ARiMR przybyła 12-osobowa delegacja składająca się ...

W odpowiedzi na wniosek zgłoszony podczas IV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę