aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zawody Jeździeckie w Lublinie

13 lutego 2017
Zawody Jeździeckie w Lublinie

 W dniach 2-5 lutego br. w Lublinie odbyła się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie – Cavaliada Tour. Patronem wydarzenia była Agencja Nieruchomości Rolnych reprezentowana przez Prezesa dr. Waldemara Humięckiego i Wiceprezesów: Hannę Myjak i Andrzeja Sutkowskiego.

Cvaliada Lublin jest częścią jeździeckiego cyklu Cavaliada Tour 2016/2017. Przez cztery dni tereny Targów Lublin wypełniły się sportową atmosferą, a Lublin stał się stolicą jeździectwa. Lubelska impreza jest udaną kontynuacją cyklu zawodów jeździeckich, które zdobyły sobie zasłużoną międzynarodową renomę. Świadczy o tym rosnąca z cyklu na cykl lista startowa, ale przede wszystkim wierne grono miłośników zawodów jeździeckich. Jak podają organizatorzy codziennie rywalizację na lubelskim parkurze obserwowało ponad 1500 osób. W zawodach udział wzięli przedstawiciele naszego kraju, a także reprezentanci siedmiu innych federacji narodowych. Łącznie do Lublina przyjechało prawie 170 zawodników i ponad 300 koni.  

Pierwszego dnia zawodów, po raz pierwszy w Lublinie, odbyła się wyjątkowo widowiskowa konkurencja zaprzęgów czterokonnych. W poprzednich latach, a to już piąta edycja międzynarodowego cyklu, ścigały się zaprzęgi ciągnięte przez dwa konie. Do rywalizacji stanęło pięć zespołów. W skład każdego z nich wchodziło trzech powożących i cztery wierzchowce. Zgromadzona, publiczność przez cały czas rywalizacji, gorąco dopingowała zespoły starające się pokonać kręty tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Zwycięzcą tej konkurencji został zespół Adriana Kostrzewy, który pokonał drużynę Bartłomieja Kwiatka i Ireneusza Kozłowskiego.
Niemniej emocji było podczas konkursu „Potęga Skoku”. Poprzeczka ciągle rosła, a jeźdźcy musieli bezbłędnie pokonać cztery wysokości. Rywalizację rozpoczęto od 170 cm, a zakończono na 205 cm. Zwycięsko z tej próby wyszedł Marek Lewicki na koniu Quirados, który czterokrotnie bezbłędnie pokonał wszystkie wysokości.   

W piątek 3 lutego, publiczność zgromadzona na trybunach Targów Lublin mogła zagrzewać do rywalizacji najlepszych polskich WKKW-istów. Zawody z cyklu Cavaliada Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW, o nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, wygrał Mateusz Kiempa na koniu Lassban Radovix. Razem z Mateuszem Kiempą na podium znalazły się też dwie amazonki. Drugie miejsce zdobyła Marta Dziak-Gierlicz z KJ Janów Podlaski, która dosiadała ogiera Ekolog. Trzecia była natomiast Katarzyna Kokowska z Sopockiego Klubu Jeździeckiego, startująca na gniadej klaczy Rozalie.

W sobotnim konkursie nr 9 „CSI2* - średnia runda, dwufazowy (135 cm)” zawodnicy rywalizowali o nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, pod patronatami: Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni oraz Magazynu Gallop. Zwycięzcą Średniej Rundy została Dajana Pawlicka na koniu Bebeto. To już drugi kolejny sukces tej młodej zawodniczki, reprezentantki polskiej kadry narodowej i według znawców wschodzącej gwiazdy polskich skoków przez przeszkody. Nagrody dla tryumfatorów w tym konkursie wręczył Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki.
W ostatnim dniu rywalizacji pięciu zawodników w tym czterech Polaków po bezbłędnych przejazdach awansowało do rozgrywki w konkursie PKO GRAND PRIX Lublina o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Najlepszy okazał się jednak Czech Ales Opatrny i BALGUERO. Kolejne miejsca zajęli: Wojciech Wojcianiec i CASSIO MELLONI, Adam Grzegorzewski i OKARIN, Michał Tyszko i SURRIMO, Krzysztof Okla i CHACITOL. Podczas dekoracji wyróżniono specjalnie 18-letniego jeźdźca Adama Grzegorzewskiego. Jego wałach OKARINO zdobył tytuł „Najlepszego konia polskiej hodowli”.

Na zakończenie rywalizacji, Emilia Jach i gniady wałach AQSEL zwyciężyli KPMG Dressage Cup
o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. To już trzecia wygrana tej pary w konkursie ujeżdżeniowym podczas Cavaliady Lublin.

Cvaliada to nie tylko rywalizacja. Podczas czterodniowej imprezy odbyły się też pokazy zorganizowane przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz Polski Związek Hodowców Koni. Podczas Cavaliady z okazji zbliżającego się jubileuszu 200-lecia Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, można było podziwiać specjalnie przygotowany przez Stadninę, pokaz koni arabskich oraz różne sposoby ich użytkowania. Tradycyjnie podczas Cavaliady z inicjatywy Agencji Nieruchomości Rolnych, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiego Związku Hodowców Koni zorganizowano Pawilon Polskiej Hodowli. W Lublinie swoje stoisko wystawiło 14 Spółek Agencji Nieruchomości Rolnych zajmujących się hodowlą koni. Zaprezentowano szerokiej publiczności dorobek polskiej hodowli oraz poszczególne rasy koni hodowane w państwowych stadninach.

Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Kolejnym miejscem spotkania miłośników koni i jeździectwa będzie Finał Cavaliady Tour 2016/2017, który odbędzie się w Warszawie w dniach 23-26 lutego br. w COS Torwar.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR w oparciu o materiały MTP


POWIĄZANE

Już za moment rozpocznie się długo wyczekiwany gorący sezon wakacyjny. Z pomocą ...

Nieustannie pojawiają się nowe informacje o przypadkach, w których oszuści wykor...

Wiele osób posiadających rezydencję podatkową Abu Zabi, Dubaju czy innego emirat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę