aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Agroturystyka 2003

18 września 2003

Ponad dwa tysiące gospodarstw agroturystycznych to już nie rozproszona inicjatywa rolników indywidualnych, jaka pojawiła się jeszcze dziesięć lat temu, lecz strategia regionów. Taka ma być przyszłość – przekonywali uczestnicy dziesiątego sympozjum agroturystycznego, które zorganizowano w Krakowie.

Sukces zależy nie tylko od pomysłu, ale przede wszystkim od jego realizacji. Takiego zdania są specjaliści, którzy agroturystyką zajmują się co najmniej od dziesięciu lat, czyli od momentu, kiedy wyjazdy na wiejskie wakacje stały się modne i kiedy włączono je do oferty turystycznej. 
 
Agroturystyka to szansa dla polskiej wsi. Szczególnie teraz, zdaniem profesora Nowaka, kiedy unijne fundusze będą przeznaczane na rozwój infrastruktury. O przeszłości, a szczególnie przyszłości tej formy wypoczynku debatowali w Krakowie uczestnicy X Sympozjum Agroturystycznego. Rozwój gospodarstw powinien, ich zdaniem, zmierzać do specjalizacji. Na przykład powstawania stancji dla matek z dziećmi, zielonych szkół czy pracowni plastycznych.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę