aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Agroturystyka coraz popularniejsza

7 listopada 2003

Około 2500 miejsc noclegowych w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, ponad piętnastokrotne zwiększenie liczby członków, kilkanaście folderów i wydawnictw, udział w kilkudziesięciu targach w kraju i za granicą - tak w skrócie można przedstawić 10 lat funkcjonowania Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych "Bieszczady". W tym roku stowarzyszenie obchodzi swoje 10. urodziny.

- Celem naszego stowarzyszenia jest zachęcenie ludzi do działania, do samodzielności w agroturystyce i turystyce wiejskiej. Z roku na rok obserwujemy dobre tendencje i coraz większą kreatywność właścicieli tych gospodarstw. Ich oferta jest coraz bogatsza. Niektórzy swoim gościom oferują ciekawe zajęcia: uczą pieczenia chleba, tkania, malowania ikon, czy pisanek – mówi Andrzej Gąsiorowski, prezes GGG "Bieszczady".

Stowarzyszenie współpracuje z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Fundacją Karpacką oraz Urzędem Marszałkowskim. W skład GGG "Bieszczady" wchodzi jedenaście mniejszych, wiejskich i miejskich kół. Każde z nich podejmuje własne działania promocyjne: wydaje foldery, robi strony WWW, czy znakuje szlaki. Oprócz tego, samo stowarzyszenie aktywnie promuje region. Wydaje katalogi i foldery w kilku językach, bierze udział we wszystkich najważniejszych targach w kraju, a także za granicą. Dotuje też inicjatywy wszystkich swoich kół. Wkrótce z inicjatywy stowarzyszenia ma powstać również katalog, razem z dołączonym CD-ROM-em, zawierającym ofertę turystyczną Bieszczad i Beskidu Niskiego w formie elektronicznej.

- W chwili zakładania stowarzyszenia było tylko 17 gospodarstw. Pierwszy wydany folder zawierał ich już 27. Później, z roku na rok, agroturystyka stawała się coraz popularniejsza, a gospodarstw przybywało. Jedni motywowali drugich i tak, dom po domu przechodził na agroturystykę by trzy lata temu osiągnąć stała liczbę 260. gospodarstw zrzeszonych w GGG "Bieszczady" – wspomina Andrzej Gąsiorowski.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę