informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Agroturystyka coraz popularniejsza

7 listopada 2003

Około 2500 miejsc noclegowych w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, ponad piętnastokrotne zwiększenie liczby członków, kilkanaście folderów i wydawnictw, udział w kilkudziesięciu targach w kraju i za granicą - tak w skrócie można przedstawić 10 lat funkcjonowania Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych "Bieszczady". W tym roku stowarzyszenie obchodzi swoje 10. urodziny.

- Celem naszego stowarzyszenia jest zachęcenie ludzi do działania, do samodzielności w agroturystyce i turystyce wiejskiej. Z roku na rok obserwujemy dobre tendencje i coraz większą kreatywność właścicieli tych gospodarstw. Ich oferta jest coraz bogatsza. Niektórzy swoim gościom oferują ciekawe zajęcia: uczą pieczenia chleba, tkania, malowania ikon, czy pisanek – mówi Andrzej Gąsiorowski, prezes GGG "Bieszczady".

Stowarzyszenie współpracuje z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Fundacją Karpacką oraz Urzędem Marszałkowskim. W skład GGG "Bieszczady" wchodzi jedenaście mniejszych, wiejskich i miejskich kół. Każde z nich podejmuje własne działania promocyjne: wydaje foldery, robi strony WWW, czy znakuje szlaki. Oprócz tego, samo stowarzyszenie aktywnie promuje region. Wydaje katalogi i foldery w kilku językach, bierze udział we wszystkich najważniejszych targach w kraju, a także za granicą. Dotuje też inicjatywy wszystkich swoich kół. Wkrótce z inicjatywy stowarzyszenia ma powstać również katalog, razem z dołączonym CD-ROM-em, zawierającym ofertę turystyczną Bieszczad i Beskidu Niskiego w formie elektronicznej.

- W chwili zakładania stowarzyszenia było tylko 17 gospodarstw. Pierwszy wydany folder zawierał ich już 27. Później, z roku na rok, agroturystyka stawała się coraz popularniejsza, a gospodarstw przybywało. Jedni motywowali drugich i tak, dom po domu przechodził na agroturystykę by trzy lata temu osiągnąć stała liczbę 260. gospodarstw zrzeszonych w GGG "Bieszczady" – wspomina Andrzej Gąsiorowski.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę