CTR_80917

Agroturystyka polskim przebojem

26 czerwca 2002

Agroturystyka może należeć do polskich przebojów – przekonywał prezydent Aleksander Kwaśniewski

W poniedziałek, tj. 24.06.2002 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski spotkał się z ambasadorami państw Unii Europejskiej w leśniczówce Paryż w powiecie płońskim.

Zaprosiłem ambasadorów do Paryża, aby zobaczyli, że w Polsce też mamy Paryż - inny, ale nie mniej piękny – powiedział prezydent. Podkreślił, że polskie rolnictwo w wielu miejscach jest w dużo lepszym stanie niż sadzą o tym w Brukseli.

Dziennikarze nie omieszkali zapytać o przyczynę wyboru takiego miejsca na spotkanie. Czyżby nasze negocjacje z Unią były w lesie?

Negocjacje są w dużo lepszym stanie, niż sądziliśmy jeszcze kilka miesięcy temu – odpowiedział Kwaśniewski. Doceniam wysiłek, jaki podjął rząd, to nie było łatwe, ale nadgoniliśmy w dużej mierze dystans dzielący nas od innych kandydatów. Według Kwaśniewskiego, Polska jest w stanie zakończyć negocjacje do końca tego roku.

W leśniczówce Paryż goście mieli okazję m. in. spróbować ekologicznych produktów z gospodarstw agroturystycznych: warzyw, owoców, wędlin, wyrobów z koziego mleka, smalcu i ogórków. Jak mówił jeden z ambasadorów, powinno być więcej takich okazji, aby promować turystyczne możliwości wsi polskiej, zwłaszcza takie ośrodki, jak Paryż.

Tradycyjne polskie rolnictwo może być więc naszym atutem a nie przekleństwem przy negocjacjach z Unią. Jak widać nasze rzekome "zacofanie" może być w cenie.


POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę