CTR_80917

Agroturystyka - turystyczny biznes

14 stycznia 2004

Zainteresowanie polskich rolników agroturystyką jest coraz większe. Z każdym rokiem powiększa się rzesza tych, którzy chcą przekształcić swoje gospodarstwa i tak jak unijni farmerzy prowadzić swój własny, turystyczny biznes.


Jednak by rozpocząć taką działalność potrzebna jest wiedza i doświadczenie innych Już od pięciu lat pomocą służy Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwo Gościnne". Zrzesza ona, ciągle powstające, regionalne stowarzyszenia agroturystyczne. Jest także członkiem EURO-GITES: Europejskiej Federacji Stowarzyszeń, skupiającej usługodawców z 18 państw. Na pytania rolników czekają również eksperci z Mazowieckiego Stowarzyszenia Turystyki Wiejskiej.

Ale nie tylko w stolicy możemy szukać informacji. Zdobędziemy je również w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego. Specjaliści z ODR-ów przygotowują i opiniują zainteresowanym rolnikom biznes-plany potrzebne do uzyskania kredytów. Dysponują informacjami o regionalnych stowarzyszeniach, podpowiedzą jak rozpocząć działalność gospodarczą. Gdy już zdecydowaliśmy się na przekwalifikowanie naszego gospodarstwa na cele turystyczne, niezbędna jest promocja i reklama naszych usług, Pomoże nam w tym Europejskie Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki. To pod jego okiem powstają katalogi z dokładnymi opisami gospodarstw agroturystycznych.


POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę