aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Agroturystyka w Wielkopolsce

1 lipca 2008
Wielkopolska oferuje turystom wiele różnorakich atrakcji. Położona w pasie nizin, wcale nie nuży monotonnym krajobrazem. Pasma wzgórz morenowych i wydm, głęboko wcięte pradoliny, tworzą urozmaiconą rzeźbę terenu. Uroku pejzażowi dodają liczne lasy i jeziora. Jeżeli dodamy do tego pamiątki przeszłości, zabytki architektury, cenne kolekcje muzealne, liczne atrakcje przyrodnicze; jeżeli uwzględnimy dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, gęstą sieć hoteli i schronisk, ośrodki wypoczynkowe w lasach i nad jeziorami oraz ponad 400 gospodarstw agroturystycznych; jeśli dodamy wrodzoną gościnność mieszkańców tej ziemi – to nie można się dziwić, że turyści z odległych nieraz stron świata chętnie przyjeżdżają do Wielkopolski. Bo – po prostu - warto!
W Wielkopolsce agroturystyka i turystyka wiejska rozwijają się od początku lat 90. Promowaniem tej działalności, jako dodatkowego źródła dochodu dla mieszkańców wsi, zajmują się przede wszystkim doradcy z Ośrodków Doradztwa Rolniczego.
Na terenie Wielkopolski położonych jest 438 gospodarstw agroturystycznych, oferujących 4720 miejsc noclegowych.
Adresy gospodarstw agroturystycznych znajdują się na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu (http://www.wodr.poznan.pl/).
Informacje na temat gospodarstw agroturystycznych można uzyskać także w siedzibach 14 Stowarzyszeń Agroturystycznych, powołanych na terenie Wielkopolski.
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym będzie doskonałą okazją do skosztowania produktów regionalnych i tradycyjnych oraz produktów ekologicznych, których produkcja często powiązana jest z ofertą agroturystyczną.POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę