Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Alarm: wysokie zagrożenie pożarowe lasu!!!

23 sierpnia 2002

Instytut Badawczy Leśnictwa alarmuje: na terenie prawie całego kraju istnieje wysokie ryzyko wystąpienia pożaru w lasach z powodu upałów i braku deszczu. 

Wilgotność ściółki leśnej w regionach północno-wschodniej Polski w godzinach rannych wynosi zaledwie 10 proc. Z uwagi na katastrofalny stopień zagrożenia pożarowego lasu niektóre nadleśnictwa wprowadzają zakaz wstępu do lasu - poinformował dzisiaj Piotr Rywka z Samodzielnej Pracowni Ochrony Przeciwpożarowej Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Instytut informuje, że "nie ma praktycznie województwa, w którym nie byłoby pożaru lasu". W środę najwięcej pożarów miało miejsce w woj. mazowieckim (23), podlaskim (9), po 6 pożarów wybuchło w woj. lubelskim i lubuskim. Łącznie w środę w lasach powstały 73 pożary.

Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przebywania w lasach i w ich pobliżu. Tam gdzie wprowadzone są zakazy wstępu należy ich przestrzegać. Mapa zagrożenia pożarowego lasu zamieszczona jest na stronie internetowej pod adresem: http://www.ibles.waw.pl/bazy/pozary/po


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę