informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Alarm: wysokie zagrożenie pożarowe lasu!!!

23 sierpnia 2002

Instytut Badawczy Leśnictwa alarmuje: na terenie prawie całego kraju istnieje wysokie ryzyko wystąpienia pożaru w lasach z powodu upałów i braku deszczu. 

Wilgotność ściółki leśnej w regionach północno-wschodniej Polski w godzinach rannych wynosi zaledwie 10 proc. Z uwagi na katastrofalny stopień zagrożenia pożarowego lasu niektóre nadleśnictwa wprowadzają zakaz wstępu do lasu - poinformował dzisiaj Piotr Rywka z Samodzielnej Pracowni Ochrony Przeciwpożarowej Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Instytut informuje, że "nie ma praktycznie województwa, w którym nie byłoby pożaru lasu". W środę najwięcej pożarów miało miejsce w woj. mazowieckim (23), podlaskim (9), po 6 pożarów wybuchło w woj. lubelskim i lubuskim. Łącznie w środę w lasach powstały 73 pożary.

Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przebywania w lasach i w ich pobliżu. Tam gdzie wprowadzone są zakazy wstępu należy ich przestrzegać. Mapa zagrożenia pożarowego lasu zamieszczona jest na stronie internetowej pod adresem: http://www.ibles.waw.pl/bazy/pozary/po


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę