informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Atrakcje szwajcarskiej jesieni

24 września 2002

Jesień jest szczególną porą roku w Szwajcarii. Obfituje w festyny związane z winobraniem i powrotem krów z alpejskich łąk.

Festiwale wina, targi alpejskiego sera, święta owiec i pasterzy, wyścigi koni farmerskich, święto kasztanowców, orzechów a nawet święto wróbli. Posiadacze wyrafinowanych podniebień, wybierający się tej jesieni do Szwajcarii powinni odwiedzić region Jeziora Genewskiego podczas "Fete du Fromage" czyli święta sera, czy podczas targów wina chablais w Aigle.

Na zamku Boudry w pobliżu Neuchatel można również degustować regionalne wina, a dzięki sezonowi alpejskiemu w Berneńskim Oberlandzie o kulinarne bodźce dbają także malownicze święta ludowe "Chästeilet" w Beatenberg i Sigriswil. Tydzień wina w Leukerbad lub propozycje 500 lokalnych specjalistów od wina na zameczku Sierre można znaleźć w programie przygotowanym przez Wallis.

Przy wszystkich nowościach, które jesień w Szwajcarii ma do zaoferowania, jedno pozostaje po staremu: zachwycająca alpejska przyroda. Czy to wędrówka po drodze kasztanowej w Bergell, czy porykiwania jeleni w Szwajcarskim Parku Narodowym: kiedy pod niebieskim niebem drzewa przybierają żółte, pomarańczowe i czerwone kolory, a światło dnia załamuje się.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę