aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Atrakcje szwajcarskiej jesieni

24 września 2002

Jesień jest szczególną porą roku w Szwajcarii. Obfituje w festyny związane z winobraniem i powrotem krów z alpejskich łąk.

Festiwale wina, targi alpejskiego sera, święta owiec i pasterzy, wyścigi koni farmerskich, święto kasztanowców, orzechów a nawet święto wróbli. Posiadacze wyrafinowanych podniebień, wybierający się tej jesieni do Szwajcarii powinni odwiedzić region Jeziora Genewskiego podczas "Fete du Fromage" czyli święta sera, czy podczas targów wina chablais w Aigle.

Na zamku Boudry w pobliżu Neuchatel można również degustować regionalne wina, a dzięki sezonowi alpejskiemu w Berneńskim Oberlandzie o kulinarne bodźce dbają także malownicze święta ludowe "Chästeilet" w Beatenberg i Sigriswil. Tydzień wina w Leukerbad lub propozycje 500 lokalnych specjalistów od wina na zameczku Sierre można znaleźć w programie przygotowanym przez Wallis.

Przy wszystkich nowościach, które jesień w Szwajcarii ma do zaoferowania, jedno pozostaje po staremu: zachwycająca alpejska przyroda. Czy to wędrówka po drodze kasztanowej w Bergell, czy porykiwania jeleni w Szwajcarskim Parku Narodowym: kiedy pod niebieskim niebem drzewa przybierają żółte, pomarańczowe i czerwone kolory, a światło dnia załamuje się.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę