informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Bez VAT-u po Europie

16 lipca 2002

Dokonując zakupów w czasie wakacyjnego wypoczynku powinniśmy prosić o wystawienie rachunku VAT. Po powrocie dok kraju będziemy mogli odzyskać zapłaconą za granicą kwotę podatku.

Aby mieć prawo do zwrotu podatku, przy zakupie trzeba okazać paszport i poprosić w sklepie o wystawienie faktury VAT. Faktury powinny być ostemplowane przez celników. O zwrot VAT-u można się ubiegać już na granicy, w niektórych placówkach bankowych oraz w biurach PZM.

Najmniejszy limit kwoty, którą trzeba wydać aby otrzymać zwrot podatku obowiązuje w Austrii – tylko 30 euro. Najwięcej trzeba wydać we Francji – 182,5 euro. W Niemczech można kupować bez limitu, ale VAT zostanie nam zwrócony tylko za zakup artykułów użytku osobistego. W niektórych państwach np. w Portugalii, Danii, Wielkiej Brytanii czy Szwecji zwrotowi podlegają tylko towary zakupione w sklepach wolnocłowych.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę