Biedniejszy GOPR

8 stycznia 2003

Pomoc finansową dla Beskidzkiej Grupy GOPR drastycznie ograniczyły władze Szczyrku – jednego z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zamiast obiecanych 30 tysięcy złotych na cały rok, ratownicy dostaną tylko 10 tysięcy.

Początek nowego roku oznacza dla ratowników Beskidzkiej Grupy niepewność finansową. Jeszcze nie wiedzą ile pieniędzy dostaną z budżetu państwa, a już niemiłą niespodziankę przygotowali im radni Szczyrku. Gospodarze miasta, które ma aspiracje by stać się zimową stolicą Polski o 2/3 zmniejszyli dotacje.

Oznacza to oszczędzanie na bezpieczeństwie turystów wypoczywających w Beskidach. Radni swoją decyzje tłumaczą napiętym budżetem - pieniądze potrzebne są na remonty dróg i dożywianie dzieci. Przewodniczący Rady Miasta w Szczyrku Andrzej Krupiński zapewnia, że jeżeli tylko zwiększą się wpływy do kasy miasta, to i dla GOPR-u znajdą się pieniądze.

Ratownicy GOPR-u mają w tej sytuacji tylko jedno wyjście. Do tej pory praktycznie za darmo zapewniali bezpieczeństwo imprezy organizowane prze Urząd Miasta często uatrakcyjniali je pokazami. Teraz będą wystawiać rachunki. Jeden taki pokaz kosztuje 7 tysięcy złotych.


POWIĄZANE

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę