informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Bieszczady

19 czerwca 2002

Tworzące zachodnią część Beskidów Wschodnich Bieszczady to dziewiczość przyrody, czystość środowiska i spokojna, gościnna atmosfera, którą najlepiej można poczuć w licznych gospodarstwach agroturystycznych. 

To niezwykłe góry ze specyficzną rzeźbą terenu, przepięknym krajobrazem i typowym układem trzech pięter roślinnych: pogórzem z dolinami, reglem dolnym i połoniną (powyżej 1150 m n.p.m.). Lasy, które w przeważającej części są bukowo-jodłowe, porastają ok. 60% terenu. Żyje w nich mnóstwo dzikiej zwierzyny – żubry, niedźwiedzie brunatne, rysie, żbiki, wilki, jenoty, sarny, jelenie szlachetne oraz ptaki i płazy bezogonowe.

Najczęściej zwiedzana jest najwyższa część Bieszczadów z grupą Halicza i Tarnicy (1346 m n.p.m.), połonina Caryńska, Połonina Wetlińska i masyw Wielkiej Rawki. Te tereny stanowią częściowo Bieszczadzki Park Narodowy, utworzony w 1973 roku. Ponieważ około 70% parku objęte jest ścisłą ochroną, zwiedzanie odbywa się po oznakowanych szlakach i ścieżkach przyrodniczych.

Bieszczady stwarzają również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych (jeziora: Solińskie i Myczkowieckie). Nad Soliną można nie tylko popływać, ale także pożeglować albo połowić ryby.  Bieszczadzkie tereny, zwłaszcza wokół Ustrzyk Dolnych, to także okazja do uprawiania kolarstwa górskiego i jazdy konnej.

MC, na podstawie gazeta.pl, T. Lijewski, B. Mikułowski, J. Wyrzykowski: "Geografi Turystyki Polski", PWE, W-wa 1992

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę