informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Biznes na wsi

3 lutego 2004

Błogi spokój, piękna okolica, duże gospodarstwo, które - niestety - nie przynosi rolnikom dużych dochodów... Receptą może być agroturystyka. W Myśliborzu rozpoczął się w poniedziałek kurs dla tych, którzy chcieliby na tym zarabiać, ale nie wiedzą - od czego zacząć.

W Karlinie jest wszystko, czego szukają mieszkańcy dużych miast. O takim agroturystycznym biznesie marzy 30 mieszkańców gminy Myślibórz. Mają nadzieję, że kurs im pomoże. Muszą np. wiedzieć, jak zarządzać gospodarstwem, prowadzić dokumentację, jakich klientów szukać i co zrobić, by wracali.

Kursanci to przede wszystkim rolnicy, którzy potrzebują dodatkowych źródeł dochodu i bezrobotni, którzy nie mają szansy na znalezienie pracy na wsi. Niektórzy kursanci już próbują. W okolicach Myśliborza nie ma żadnej agroturystycznej konkurencji, bo jest tylko jedno takie gospodarstwo. Ale organizatorzy liczą, że chętnych będzie znacznie więcej. I przymierzają się do następnego szkolenia.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę