informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Brudne kąpieliska

8 lipca 2002

W Małpolsce nie wszędzie można się kąpać. 

W letnie, gorące dni wielu z nas marzy o pluskaniu się w wodzie. Oczami wyobraźni, widzimy siebie pływających w chłodnej, czystej wodzie. Chłodnej może tak, ale czy czystej? 

W trzydziestostopniowym upale tłoczno się robi nad każdym zalewem czy potokiem. Jednak beztroskie wchodzenie do każdej dostępnej wody można przypłacić chorobami skóry. Głównie zapaleniem mieszków włosowatych, czyrakami lub zakaźnymi liszajami.

W Małpolsce z 75 kąpielisk aż 41 z powodu brudnej plaży czy wody Sanepid nie dopuścił do użytku. Bez obaw można się kąpać nad Kozibrodami i Bolęcinem koło Trzebini, w Przylasku Rusieckim i Kryspinowie koło Krakowa. Czyste są jeziora Czchów i Rożnów oraz zbiornik w Łapanowie. W Rabie można pływać tylko w Dobczycach.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę