aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Chatka Cyborga

19 czerwca 2002

Chatka Cyborga położona jest w Sudetach Wschodnich we wsi Bielice, tuż nad brzegiem Białej Lądeckiej. Dolina rzeki rozdziela Góry Bialskie i Góry Złote i jest doskonałym miejscem do rozpoczynania pieszych wędrówek. Liczne szlaki turystyczne, rezerwat Puszcza Jaworowa, lasy bogate w grzyby i jagody oraz możliwość uprawiania kolarstwa górskiego zachęcają do spędzenia urlopu u podnóża Masywu Śnieżnika.

Chatka Cyborga to drewniana chałupa wiejska wybudowana na początku wieku, wyremontowana i zaadaptowana dla potrzeb turystów. Swoją specyficzną atmosferą gospodarstwo przypomina schronisko dla górskich wędrowców.

W domu jest centralne ogrzewanie i ciepła woda. Turyści mają do dyspozycji ładne pokoje 6-osobowe: świerkowy i bukowy; dwupoziomowy apartament dla czterech osób, z sypialnią na górze i pokojem dziennym na dole oraz dwa mniejsze pokoje: biały i zielony. W sumie gospodarstwo oferuje 21 miejsc noclegowych (część łóżek jest dwuosobowa, więc w szczególnych sytuacjach może przenocować 30 osób, w tym zorganizowane grupy). Dwie łazienki (w każdej prysznic, 3 umywalki i 2 ubikacje) zapewniają pełny komfort. Sala kominkowa jest dodatkową atrakcją w tym gościnnym gospodarstwie.

Przytulna kuchnia z całkowitym wyposażeniem (kuchnią elektryczną czteropalnikową, bezprzewodowym czajnikiem, naczyniami kuchennymi) i piecem węglowym jest ulubionym miejscem gości. Istniej możliwość skorzystania z wyżywienia na miejscu, po wcześniejszym zamówieniu posiłków.

W gospodarstwie można miło spędzić czas przy ognisku, pograć w siatkówkę na specjalnie przygotowanym boisku. Dla dzieci przeznaczony jest plac zabaw, a dla wędkarzy staw z pstrągami. W odległości 100 m znajduje się wyciąg narciarski (stok oświetlony o dł. 360 m, ratrak). Dom położony jest w dolnej części wsi, blisko węzła szlaków turystycznych. Do przystanku PKS "Bielice Kościół" można dojechać autobusem z Kłodzka lub z Lądka Zdroju przez Stronie Śląskie. Do Chatki Cyborga warto też dojść zielonym szlakiem ze Śnieżnika (ok. 7 h), szlakiem żółtym ze Stronia Śląskiego (ok. 5 h) lub niebieskim z Lądka Zdroju (ok. 5 h). Cena noclegu zależna jest od terminu i długości pobytu, rodzaju pokoju i ilości osób. Miejsca rezerwować można telefonicznie, lub przez e-mail.

www.sudety.info.pl/chatka_cyborga

POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę