informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Chatka Cyborga

19 czerwca 2002

Chatka Cyborga położona jest w Sudetach Wschodnich we wsi Bielice, tuż nad brzegiem Białej Lądeckiej. Dolina rzeki rozdziela Góry Bialskie i Góry Złote i jest doskonałym miejscem do rozpoczynania pieszych wędrówek. Liczne szlaki turystyczne, rezerwat Puszcza Jaworowa, lasy bogate w grzyby i jagody oraz możliwość uprawiania kolarstwa górskiego zachęcają do spędzenia urlopu u podnóża Masywu Śnieżnika.

Chatka Cyborga to drewniana chałupa wiejska wybudowana na początku wieku, wyremontowana i zaadaptowana dla potrzeb turystów. Swoją specyficzną atmosferą gospodarstwo przypomina schronisko dla górskich wędrowców.

W domu jest centralne ogrzewanie i ciepła woda. Turyści mają do dyspozycji ładne pokoje 6-osobowe: świerkowy i bukowy; dwupoziomowy apartament dla czterech osób, z sypialnią na górze i pokojem dziennym na dole oraz dwa mniejsze pokoje: biały i zielony. W sumie gospodarstwo oferuje 21 miejsc noclegowych (część łóżek jest dwuosobowa, więc w szczególnych sytuacjach może przenocować 30 osób, w tym zorganizowane grupy). Dwie łazienki (w każdej prysznic, 3 umywalki i 2 ubikacje) zapewniają pełny komfort. Sala kominkowa jest dodatkową atrakcją w tym gościnnym gospodarstwie.

Przytulna kuchnia z całkowitym wyposażeniem (kuchnią elektryczną czteropalnikową, bezprzewodowym czajnikiem, naczyniami kuchennymi) i piecem węglowym jest ulubionym miejscem gości. Istniej możliwość skorzystania z wyżywienia na miejscu, po wcześniejszym zamówieniu posiłków.

W gospodarstwie można miło spędzić czas przy ognisku, pograć w siatkówkę na specjalnie przygotowanym boisku. Dla dzieci przeznaczony jest plac zabaw, a dla wędkarzy staw z pstrągami. W odległości 100 m znajduje się wyciąg narciarski (stok oświetlony o dł. 360 m, ratrak). Dom położony jest w dolnej części wsi, blisko węzła szlaków turystycznych. Do przystanku PKS "Bielice Kościół" można dojechać autobusem z Kłodzka lub z Lądka Zdroju przez Stronie Śląskie. Do Chatki Cyborga warto też dojść zielonym szlakiem ze Śnieżnika (ok. 7 h), szlakiem żółtym ze Stronia Śląskiego (ok. 5 h) lub niebieskim z Lądka Zdroju (ok. 5 h). Cena noclegu zależna jest od terminu i długości pobytu, rodzaju pokoju i ilości osób. Miejsca rezerwować można telefonicznie, lub przez e-mail.

www.sudety.info.pl/chatka_cyborga

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę