informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Dokąd na sylwestra?

27 listopada 2002

Pobyty sylwestrowe w hotelach i kwaterach w Jasnej w Niżnych Tatrach, największym ośrodku sportów zimowych na Słowacji, zostały już prawie całkowicie wyprzedane. Niektóre są zarezerwowane już od końca lata.

Według tutejszych hotelarzy, blisko 80% klientów przyjedzie z zagranicy, najwięcej z Czech i Polski, liczna grupa turystów spodziewana jest także z krajów bałtyckich. Z państw UE najwięcej przyjedzie Niemców i obywateli Beneluksu.

Duże jest też zainteresowanie przyjazdami gwiazdkowymi. Na święta Bożego Narodzenia zarezerwowano już 50% miejsc, niemal wyłącznie przez klientelę zagraniczną.

Zadowoleni są także hotelarze i właściciele kwater prywatnych w innych ośrodkach turystycznych na Słowacji. Otrzymanie pobytu sylwestrowego w schroniskach i domach prywatnych w Wysokich Tatrach jest już dziś prawie niemożliwe. Również tutaj wiele rezerwacji dokonywano na kilka miesięcy wcześniej, w czym przodowali zwłaszcza Niemcy. Liczne zgłoszenia nadeszły też z Czech i Polski. Cudzoziemcy rezerwują około połowy miejsc hotelowych w najwyższych górach Słowacji.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę