CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Dokąd na sylwestra?

27 listopada 2002

Pobyty sylwestrowe w hotelach i kwaterach w Jasnej w Niżnych Tatrach, największym ośrodku sportów zimowych na Słowacji, zostały już prawie całkowicie wyprzedane. Niektóre są zarezerwowane już od końca lata.

Według tutejszych hotelarzy, blisko 80% klientów przyjedzie z zagranicy, najwięcej z Czech i Polski, liczna grupa turystów spodziewana jest także z krajów bałtyckich. Z państw UE najwięcej przyjedzie Niemców i obywateli Beneluksu.

Duże jest też zainteresowanie przyjazdami gwiazdkowymi. Na święta Bożego Narodzenia zarezerwowano już 50% miejsc, niemal wyłącznie przez klientelę zagraniczną.

Zadowoleni są także hotelarze i właściciele kwater prywatnych w innych ośrodkach turystycznych na Słowacji. Otrzymanie pobytu sylwestrowego w schroniskach i domach prywatnych w Wysokich Tatrach jest już dziś prawie niemożliwe. Również tutaj wiele rezerwacji dokonywano na kilka miesięcy wcześniej, w czym przodowali zwłaszcza Niemcy. Liczne zgłoszenia nadeszły też z Czech i Polski. Cudzoziemcy rezerwują około połowy miejsc hotelowych w najwyższych górach Słowacji.


POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę