informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ekolodzy chcą Byrcyna

19 czerwca 2002

Aż 25 organizacji ekologicznych zaapelowało do ministra ochrony środowiska Stanisława Żelichowskiego o spełnienie obietnicy przywrócenia Wojciecha Gąsienicy-Byrcyna na stanowisko dyrektora TPN.

Organizacje ekologiczne skupione w Porozumieniu dla Dzikiej Przyrody oraz Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zwracają się do Pana z apelem o spełnienie swojej obietnicy ponownego powołania na stanowisko dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego Wojciecha Gąsienicy-Byrcyna – napisano w liście do ministra Żelichowskiego. 

Ekolodzy są zdania, że W. Byrcyn dał się wielokrotnie poznać jako znakomity fachowiec i skuteczny obrońca przyrody tatrzańskiej. Tylko on w naszym przekonaniu gwarantuje, że przyroda Tatr nie zostanie zniszczona – w imieniu PDDP i PTT pisze prezes Stowarzyszenia Pracownia na rzecz wszystkich istot Radosław Ślusarczyk.

Dla ekologów niedopuszczalne było powołanie nowego dyrektora TPN Pawła Skawińskiego z pominięciem wymogów proceduralnych, czyli bez rozpisania konkursu na to stanowisko. Niepokojąca jest też sytuacja, w której na decyzję ministerstwa mają wpływ samorządy lokalne uciekające się do szantażu i gróźb.

Tymczasem Stanisław Żelichowski ma dla Wojciecha Gąsienicy-Byrcyna propozycję objęcia stanowiska pełnomocnika ministra do spraw parków górskich. Zdaniem ministra dzięki temu nie musiałby wyjeżdżać z Zakopanego, doglądałby interesów parku, a dodatkowo służył mu radą – informuje Życie. 
Pytanie tylko, czy Byrcyn  przyjmie propozycję ministra.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę