aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Europejska konferencja o przyszłości lasów

29 kwietnia 2003

Polska i Austria współprzewodniczą rozpoczętej w poniedziałek, 28 kwietnia w Wiedniu konferencji na temat przyszłości lasów Europy. Polski minister środowiska Czesław Śleziak i jego austriacki odpowiednik Josef Proell poprowadzą trzydniową konferencję.

Wiedeńskie spotkanie to czwarta Konferencja Ministerialna w Sprawie Ochrony Lasów w Europie. Uczestniczą w niej przedstawiciele 44 krajów europejskich oraz 13 krajów – obserwatorów spoza naszego kontynentu. Swoje wystąpienia przedstawią także przedstawiciele Unii Europejskiej, Rady Europy, Greenpeace, Światowego Funduszu na rzecz Ochrony Środowiska oraz innych organizacji międzynarodowych i pozarządowych.

Dokumenty wypracowane podczas kolejnych konferencji określają działania państw na rzecz zachowania trwałości lasów oraz zasady prowadzenia gospodarki leśnej w Europie.

Konferencja w Wiedniu ma wypracować deklarację w sprawie lasów Europy: "Wspólne korzyści – wspólna odpowiedzialność" i pięć rezolucji. Na konferencję przygotowano też dwa raporty; dotyczące wprowadzania postanowień poprzednich konferencji w poszczególnych krajach i w Europie oraz raport o stanie lasów w Europie w 2003 roku poświęcony zrównoważonej gospodarce leśnej.

Poprzednie konferencje odbyły się w Strasburgu w 1990, Helsinkach w 1993 i Lizbonie w 1998 roku. Kolejne takie spotkanie odbędzie się w Warszawie. Polska po spotkaniu w Wiedniu obejmie przewodnictwo w działaniach na rzecz zachowania lasów w Europie.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę