informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Europejskie balkony

23 lipca 2004

Nieustannie trwa moda na ozdabianie balkonów i ogrodów kwiatami żywymi oraz iglakami. Ludziom zaczęło zależeć na pięknym wystroju najbliższego otoczenia, poszukują roślin najwyższej jakości i zdolnej zadowolić najbardziej wybredne gusta. Zobaczmy zatem, jakie nowości oferuje nam rynek.

Superbena

Jest to całkowicie nowa seria w grupie werben. Charakteryzuje się dużymi kwiatami w atrakcyjnych barwach, dużą odpornością na mączniaka i niekorzystne warunki pogodowe. Znakomita do skrzynek balkonowych, wszelkich pojemników wiszących i stojących oraz na rabaty. Doskonała do kompozycji z innymi roślinami o podobnych wymaganiach pielęgnacyjnych. Kwiaty wyróżniają się dwoma typami ulistnienia: ulistnienie drobne w typie Tapien (4 odmiany: Lavender, White, Violet, Pink) oraz o liściach dużych, mocnych w typie Temarii (4 odmiany: Ruby Red, Coral Red, Dark Blue, Burgundy).

Wspaniałe cechy uwydatnia na stanowiskach słonecznych oraz dzięki użyciu substratu z dodatkiem gliny. Należy bezwzględnie utrzymywać równomierną wilgotność podłoża, ponieważ zasuszenie bryły korzeniowej prowadzi do żółknięcia liści i ich uszkodzenia.

Superbeny to rośliny żarłoczne, wymagające nawożenia 2 razy w tygodniu. Odwdzięczają się kwitnieniem od początku maja do przymrozków.

Supertunia

To nowość wśród petunii kaskadowych. Główne walory dekoracyjne to zwisający, regularny, zwarty kaskadowo-wzniosły pokrój. Roślina dobrze krzewiąca się, kwitnąca obficie około dwóch tygodni wcześniej niż Surfinia. Ten gatunek nie gubi kwiatów od dołu pędów, dzięki czemu kwitnie na całej długości przez cały sezon. Jest to jej niewątpliwa zaleta. Kwiaty są duże, w atrakcyjnych barwach: od białej, poprzez lawendową, różową, ciemnokarmazynową, aż do ciemnoniebieskiej.
Znakomita do skrzynek balkonowych, pojemników wiszących i stojących oraz na rabaty. Również doskonała do kompozycji z innymi roślinami o podobnych wymaganiach.

Substrat specjalny do Surfinii o pH około 5,0; stanowisko słoneczne. Należy ją utrzymywać w równomiernej wilgotności podłoża - przesuszenie bryły korzeniowej prowadzi do żółknięcia liści. Jest to także grupa roślin żarłocznych, wymagająca nawożenia 2 razy w tygodniu. Kwitnie od początku maja do przymrozków.

Sunsatia

W grupie nemezji to nowa seria roślin o dwóch typach pokroju. Odmiany zwisające to: Cranberry, Lemon, Coconut, Pineapple, a pokrój wzniosły mają: Peach, Mango, Blackberry. Amatorom pięknych kompozycji daje to możliwość wszechstronnego zastosowania, zarówno do wiszących koszy, jak i na rabaty. Rośliny charakteryzuje szeroki zakres kolorystyki: biała, kremowa, żółta, pomarańczowa, malinowo-różowa, czerwona. Jest to grupa tolerancyjna na wysokie i niskie temperatury, kwitnąca obficie przez cale lato.

Wymaga dobrze przepuszczalnego substratu oraz stanowiska słonecznego i pólcienistego. Nie należy przelewać roślin w czasie uprawy, starając się utrzymywać umiarkowanie suche podłoże.

Grupa odporna na mączniaka, wymaga nawożenia 2 razy w tygodniu. Również kwitnie od początku maja do przymrozków.


POWIĄZANE

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę