aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Gdy szkodę spowoduje dzikie zwierzę

5 sierpnia 2002

Doradca Rzecznika Ubezpieczonych Krystyna Krawczyk informuje: każdego lata rośnie liczba wypadków spowodowanych przez dzikie zwierzęta, o odszkodowanie w tych sytuacjach można starać się w kołach łowieckich albo u właściciela lasu.

Najczęściej zderzenia samochodów ze zwierzętami leśnymi mają miejsce w wakacje, kiedy ludzie wyjeżdżają na urlopy. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie prowadzą jednak statystyk tego rodzaju wypadkowości, bo wielu kierowców w ogóle ich nie zgłasza - powiedziała Krawczyk. 

Większość ubezpieczonych sądzi, że odszkodowanie można uzyskać tylko z autocasco i nie chcąc tracić prawa do zniżek po prostu nie zgłasza szkody. Naprawia ją z własnej kieszeni, bo nie wie, że w niektórych przypadkach odszkodowanie można otrzymać od koła łowieckiego lub od właściciela lasu, np. gminy, osoby prywatnej czy wojewody.  

Aby uzyskać odszkodowanie, najlepiej mieć w chwili wypadku aparat fotograficzny i od razu zrobić zdjęcia, które będą potem dowodem dla ubezpieczyciela, w jaki sposób nastąpiło uszkodzenie samochodu. Jeśli nie mamy aparatu, powinniśmy wezwać policję lub zadzwonić na infolinię do towarzystwa,  w którym poszkodowany wykupił ubezpieczenie i zawiadomić o wypadku.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę