" "
Agrolok_280518

Gdzie się kąpać?

11 czerwca 2003

Wszystkie z dotychczas badanych przez Sanepid kąpielisk w województwie wielkopolskim dopuszczono do użytkowania. Dziewięć dopuszczono warunkowo.

Warunkowo dopuszczono do użytkowania dwa kąpieliska na Jeziorze Raczyńskim (w Zaniemyślu i Niezamyślu), a także kąpieliska na jeziorach Miejskim w Międzychodzie, Zbąszyńskim w Zbąszyniu, Grzymisławskim i Dolskim w powiecie śremskim, Łękno w Jeziorach Małych, Dymaczewskim k.Poznania i zbiorniku retencyjnym w Środzie Wielkopolskiej.

W żadnym z tych zbiorników nie stwierdzono zagrożenia bakteriologicznego. Odnotowano jedynie przekroczenia pojedynczych parametrów, np. małą przezroczystość wody, które nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia kapiących się – powiedziała PAP kierowniczka działu higieny komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Mariola Bisinger.

Dodała, że do tej pory nie zbadano wszystkich kąpielisk, które użytkowano w ubiegłym roku. Nie wszyscy zgłosili chęć użytkowania ich w tym roku. Obecnie trwają jeszcze badania na kilku zbiornikach, m.in. w Gnieźnie, Obornikach, Wolsztynie, Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu – oznajmiła Bisinger.

W tym roku służby sanitarne mają objąć nadzorem 103 kąpieliska na terenie województwa wielkopolskiego.


POWIĄZANE

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...

Mimo unijnych dopłat, które już w około 50 proc. składają się na ogólne dochody ...

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę