informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Jelonkom grozi wyginięcie?

2 stycznia 2003

Myśliwi alarmują, że żyjącym na Wysoczyźnie Elbląskiej jeleniom sika grozi wyginięcie. Obaw myśliwych nie podzielają leśnicy.

Szacuje się, że na Wysoczyźnie żyje około 220 tych zwierząt. W ubiegłym roku limit odstrzału jeleni sika wynosił 78 sztuk. W tym roku myśliwi odstrzelili około 60 jeleni. Ustalony limit to 106 sztuk. Sezon łowiecki na te zwierzęta kończy się w połowie stycznia. Z obserwacji myśliwych wynika, że coraz rzadziej spotyka się stada jeleni po 30-40 sztuk, jak to było dawniej. Wobec kontrowersji co do liczebności tych zwierząt, leśnicy przeprowadzą wiosną ich inwentaryzację. Zakłada się, że w 2007 roku na Wysoczyźnie Elbląskiej stan jeleni sika powinien liczyć 120 sztuk. Zostały one sprowadzone ponad sto lat temu przez cesarza Niemiec Wilhelma II, właściciela lasów kadyńskich. Ojczyzną jeleni sika jest Azja Wschodnia: Mandżuria, Chiny i północna Japonia.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę