dnikukurydzy_210818

Konkurs agroturystyczny rozstrzygnięty

24 października 2002

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z czynnego wypoczynku na wsi. Gospodarstwa agroturystyczne mają coraz wyższy standard, koszty coraz niższe, a atrakcji więcej. W Polsce jest około 10 tys. gospodarstw agroturystycznych. Gospodarstwa kuszą możliwościami jazdy konnej, łowiskami ryb, grzybobraniem czy nauką pieczenia razowego chleba. Wzrasta konkurencja wśród gospodarstw, a wczasowicze mają coraz większe wymagania.

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gospodarstw Agroturystycznych zajęło gospodarstwo państwa Wykpiszów. Ich oferta przystosowana jest dla rodzin z dziećmi i dla dzieci. Główne atrakcje to pieczone jagnię, zarybiony staw i zabawy szkoleniowe. Ale, jak sami mówią, agroturystyka to nie podstawowe źródło utrzymania. Głównie zajmują się hodowlą owiec i trzody chlewnej.

Zainteresowanie agroturystyką rośnie z roku na rok. Zdaniem specjalistów taki rodzaj działalności to szansa dla rolniczych gmin. Gospodarstwa, które mają nie więcej niż pięć pokoi są zwolnione z podatku. Ministerstwo Rolnictwa zapewnia, że nie zabraknie środków dla tworzenia nowych miejsc wypoczynku.


POWIĄZANE

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...

Mimo unijnych dopłat, które już w około 50 proc. składają się na ogólne dochody ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę