aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Konkurs agroturystyczny rozstrzygnięty

24 października 2002

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z czynnego wypoczynku na wsi. Gospodarstwa agroturystyczne mają coraz wyższy standard, koszty coraz niższe, a atrakcji więcej. W Polsce jest około 10 tys. gospodarstw agroturystycznych. Gospodarstwa kuszą możliwościami jazdy konnej, łowiskami ryb, grzybobraniem czy nauką pieczenia razowego chleba. Wzrasta konkurencja wśród gospodarstw, a wczasowicze mają coraz większe wymagania.

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gospodarstw Agroturystycznych zajęło gospodarstwo państwa Wykpiszów. Ich oferta przystosowana jest dla rodzin z dziećmi i dla dzieci. Główne atrakcje to pieczone jagnię, zarybiony staw i zabawy szkoleniowe. Ale, jak sami mówią, agroturystyka to nie podstawowe źródło utrzymania. Głównie zajmują się hodowlą owiec i trzody chlewnej.

Zainteresowanie agroturystyką rośnie z roku na rok. Zdaniem specjalistów taki rodzaj działalności to szansa dla rolniczych gmin. Gospodarstwa, które mają nie więcej niż pięć pokoi są zwolnione z podatku. Ministerstwo Rolnictwa zapewnia, że nie zabraknie środków dla tworzenia nowych miejsc wypoczynku.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę