CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Konkurs agroturystyczny rozstrzygnięty

24 października 2002

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z czynnego wypoczynku na wsi. Gospodarstwa agroturystyczne mają coraz wyższy standard, koszty coraz niższe, a atrakcji więcej. W Polsce jest około 10 tys. gospodarstw agroturystycznych. Gospodarstwa kuszą możliwościami jazdy konnej, łowiskami ryb, grzybobraniem czy nauką pieczenia razowego chleba. Wzrasta konkurencja wśród gospodarstw, a wczasowicze mają coraz większe wymagania.

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gospodarstw Agroturystycznych zajęło gospodarstwo państwa Wykpiszów. Ich oferta przystosowana jest dla rodzin z dziećmi i dla dzieci. Główne atrakcje to pieczone jagnię, zarybiony staw i zabawy szkoleniowe. Ale, jak sami mówią, agroturystyka to nie podstawowe źródło utrzymania. Głównie zajmują się hodowlą owiec i trzody chlewnej.

Zainteresowanie agroturystyką rośnie z roku na rok. Zdaniem specjalistów taki rodzaj działalności to szansa dla rolniczych gmin. Gospodarstwa, które mają nie więcej niż pięć pokoi są zwolnione z podatku. Ministerstwo Rolnictwa zapewnia, że nie zabraknie środków dla tworzenia nowych miejsc wypoczynku.


POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę