informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Konkurs agroturystyczny rozstrzygnięty

24 października 2002

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z czynnego wypoczynku na wsi. Gospodarstwa agroturystyczne mają coraz wyższy standard, koszty coraz niższe, a atrakcji więcej. W Polsce jest około 10 tys. gospodarstw agroturystycznych. Gospodarstwa kuszą możliwościami jazdy konnej, łowiskami ryb, grzybobraniem czy nauką pieczenia razowego chleba. Wzrasta konkurencja wśród gospodarstw, a wczasowicze mają coraz większe wymagania.

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gospodarstw Agroturystycznych zajęło gospodarstwo państwa Wykpiszów. Ich oferta przystosowana jest dla rodzin z dziećmi i dla dzieci. Główne atrakcje to pieczone jagnię, zarybiony staw i zabawy szkoleniowe. Ale, jak sami mówią, agroturystyka to nie podstawowe źródło utrzymania. Głównie zajmują się hodowlą owiec i trzody chlewnej.

Zainteresowanie agroturystyką rośnie z roku na rok. Zdaniem specjalistów taki rodzaj działalności to szansa dla rolniczych gmin. Gospodarstwa, które mają nie więcej niż pięć pokoi są zwolnione z podatku. Ministerstwo Rolnictwa zapewnia, że nie zabraknie środków dla tworzenia nowych miejsc wypoczynku.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę