informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Konkurs: "Ekologiczne zagospodarowanie gospody wiejskiej"

28 października 2002

Wiejskie zagrody mogą być piękne i czyste, czego dowodzi przykład laureatów konkursu "Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej".

W 300 gospodarstwach w 20 gminach województwa kujawsko-pomorskiego realizowany był w 2002 roku program "Ekologizacja wsi regionu kujawsko-pomorskiego". Projekt przygotowany został przez specjalistki z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. W zagrodach zorganizowano pokazy segregacji śmieci, składowania odpadów chemicznych, nawozów sztucznych i organicznych, przygotowania kompostu, urządzania ogrodów ozdobnych i upiększania budynków, właściwej lokalizacji warzywników oraz przeprowadzono badania warzyw na zawartość azotanów.

Rolnicy realizujący program wzięli udział w konkursie "Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej", nad którym patronat prasowy sprawowała "Gazeta Pomorska". W minioną sobotę w ODR w Minikowie odbyło się podsumowanie rywalizacji wojewódzkiej. Laureaci odebrali nagrody z rąk wojewody kujawsko-pomorskiego Romualda Kosieniaka i Lucyny Andrysiak, przewodniczącej sejmiku kujawsko-pomorskiego.

Pierwsze miejsce oraz puchar wojewody zdobyli Bernadeta i Waldemar Kaliszowie z Kijewa, gm. Gniewkowo, specjalizujący się w hodowli świń zarodowych, drugie miejsce przyznano Łucji i Marianowi Bąkowskim ze Stobna, gm. Tuchola, a trzecie – Michalinie Twardowskiej ze Strzelna, gm. Strzelno. Ośmiu rolników uznanych za najlepszych w poszczególnych gminach otrzymało wyróżnienia specjalne, a dziewięciu wyróżnienia.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę