aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Krwiożercza wiewiórka

13 listopada 2002

Mieszkańcy pewnego miasteczka w angielskim hrabstwie Cheshire żyją w strachu przed wiewiórką, która terroryzuje okolicę – podał dziennik "The Times". Zwierzątko z rudym ogonem rzuca się na ludzi.

Wiewiórka szczególnie zawzięcie dręczy dzieci, ale również dorośli mieszkańcy Knutsford padali jej ofiarą. Doszło do tego, że rodzice zabraniają swoim pociechom bawić się na dworze.

W zeszłym tygodniu zaatakowała sześć osób. Ostatnią ofiarą była dwuletnia dziewczynka – zwierzę rzuciło się na nią, wpiło ząbki i nie chciało puścić. Przerażona matka długo nie mogła jej odpędzić.  Krwi było tyle, że myślałam, że wiewiórka wyłupiła Kelsi oczy – opowiadała dziennikowi kobieta.

Inną z mieszkanek wiewiórka ugryzła w kolano.  To był szok. Doprawdy trudno spodziewać się czegoś takiego od małego, puchatego zwierzątka. Wszyscy są przerażeni – powiedziała Sheila Eyre. Kiedy indziej znowu wiewiórka goniła pewnego mężczyznę po całym ogrodzie.

Wszystko to jest bardzo przykre, bowiem mieszkańcy Knutsford 0 podobnie jak większość Brytyjczyków miłośnicy natury – przyznają, że ich naturalna życzliwość do wiewiórek powoli ustępuje nienawiści.  To małe zjadliwe stworzonka. Już nigdy nie będę miała zaufania do wiewiórek – deklaruje Blanche Kelly, która boi się nawet wywieszać prania na zewnątrz.

Przepytywani przez "Timesa" eksperci nie wspominają o tym, że zwierzątko może być po prostu chore na wściekliznę. Przyznają tylko, że zachowanie wiewiórki odbiega od normy – zwykle bowiem wiewiórki, nawet żyjące w miastach i dokarmiane przez ludzi, zachowują wobec nich dystans.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę