Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Kurs dla polskich ekspertów ds. ochrony środowiska

22 lipca 2003

Polscy eksperci ochrony środowiska będą się uczyć w Wielkiej Brytanii jak doradzać wiejskim społecznościom lokalnym. Na zaproszenie brytyjskiej organizacji Farming and Wildlife Advisory Group (FWAG), na miesięczny kurs przybyła tam w poniedziałek 21 lipca grupa 20. polskich ekspertów.

Polacy zostaną podzieleni na mniejsze grupy i będą uczestniczyć w wykładach, warsztatach i zajęciach praktycznych na farmach w siedmiu hrabstwach (Płn. Yorkshire, Shropshire, Perth w Szkocji, Płn. Walii, Norfolku, Somerset i Lincolnshire).

Wszyscy oni zostali wyłonieni z 250 zainteresowanych, którzy wcześniej przeszli przeszkolenie w Polsce w zakresie doradztwa. Wielu z nich ma potem pracować z rolnikami w związku z rozwojem programów ochrony środowiska i agro-biznesu.

Organizator programu, Roger Wardle z oddziału FWAG w Lincolnshire powiedział dziennikowi Yorkshire Post, że - Polska przechodzi etap intensywnego rozwoju zarówno jako kraj nowo wyzwolony z ograniczeń gospodarki nakazowo-rozdzielczej jak i integrujący się z UE. Wyjaśnił, że rola brytyjskiej organizacji polega na tym, - by dopomóc Polakom w zrozumieniu roli odgrywanej przez rolnictwo w ochronie historycznego krajobrazu i ekologicznego bogactwa.

FWAG zaangażowana jest w Polsce od 5 lat i współpracuje z ministerstwem rolnictwa i innymi organizacjami w naszym kraju.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę