informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Leśny Park Niespodzianek

2 sierpnia 2002

W Beskidach rusza Leśny Park Niespodzianek. Park powstał w sanatoryjnej dzielnicy Ustronia: Zawodziu, na południowym stoku Równicy, wśród bukowego starodrzewia.

To pierwsza taka atrakcja w Beskidach i jedna z niewielu w Polsce. Zajmuje powierzchnię 15 hektarów, na których czeka turystów wiele atrakcji. Najważniejsze są zwierzęta. Przyjechały z ogrodów w Chorzowie, we Wrocławiu, w Bydgoszczy, z Zamościa, hodowli prywatnych i placówki Polskiej Akademii Nauk w Puszczy Piskiej. Można je oglądać podczas spacerów po trzykilometrowych leśnych ścieżkach. Tuż przy wejściu do parku, turystów witają nakrapiane białymi kropkami jelenie sika. Bardzo towarzyskie są kozy, szczególnie najmłodsza. Między ścieżkami w centrum parku mieszka dzik Oskar z dwoma lochami. Ciekawe zwierzęta podchodzą do siatki, ale lepiej nie wystawiać do nich ręki.

Łagodne gatunki jak: sarny, daniele białe i płowe oraz muflony biegają wśród ludzi. Można je głaskać i karmić. Największą atrakcją parku jest stacja drapieżnych ptaków. Mieszka ich tu około 20. Są to puszczyki, sowa uchata, jastrząb gołębnik, sokół wędrowny, kania ruda, krogulce, pustułki i myszołów rdzawosterny.

Jedna ze ścieżek jest przygotowana specjalnie dla dzieci. Wzdłuż niej ustawiono 10 budek. W każdej są figury z innej bajki. Po naciśnięciu przycisku postacie poruszają się i gra muzyka. Będzie wkrótce także ścieżka edukacyjna. Przygotowano  miejsca do odpoczynku.

Osoby, które zwiedziły park są zachwycone. To zupełnie coś innego, bo to jest tak naturalnie. Te piękne dzikie ptaki są tak blisko ludzi – cieszy się


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę