CTR_80917

Leśny Park Niespodzianek

2 sierpnia 2002

W Beskidach rusza Leśny Park Niespodzianek. Park powstał w sanatoryjnej dzielnicy Ustronia: Zawodziu, na południowym stoku Równicy, wśród bukowego starodrzewia.

To pierwsza taka atrakcja w Beskidach i jedna z niewielu w Polsce. Zajmuje powierzchnię 15 hektarów, na których czeka turystów wiele atrakcji. Najważniejsze są zwierzęta. Przyjechały z ogrodów w Chorzowie, we Wrocławiu, w Bydgoszczy, z Zamościa, hodowli prywatnych i placówki Polskiej Akademii Nauk w Puszczy Piskiej. Można je oglądać podczas spacerów po trzykilometrowych leśnych ścieżkach. Tuż przy wejściu do parku, turystów witają nakrapiane białymi kropkami jelenie sika. Bardzo towarzyskie są kozy, szczególnie najmłodsza. Między ścieżkami w centrum parku mieszka dzik Oskar z dwoma lochami. Ciekawe zwierzęta podchodzą do siatki, ale lepiej nie wystawiać do nich ręki.

Łagodne gatunki jak: sarny, daniele białe i płowe oraz muflony biegają wśród ludzi. Można je głaskać i karmić. Największą atrakcją parku jest stacja drapieżnych ptaków. Mieszka ich tu około 20. Są to puszczyki, sowa uchata, jastrząb gołębnik, sokół wędrowny, kania ruda, krogulce, pustułki i myszołów rdzawosterny.

Jedna ze ścieżek jest przygotowana specjalnie dla dzieci. Wzdłuż niej ustawiono 10 budek. W każdej są figury z innej bajki. Po naciśnięciu przycisku postacie poruszają się i gra muzyka. Będzie wkrótce także ścieżka edukacyjna. Przygotowano  miejsca do odpoczynku.

Osoby, które zwiedziły park są zachwycone. To zupełnie coś innego, bo to jest tak naturalnie. Te piękne dzikie ptaki są tak blisko ludzi – cieszy się


POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę