aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Leśny Park Niespodzianek

2 sierpnia 2002

W Beskidach rusza Leśny Park Niespodzianek. Park powstał w sanatoryjnej dzielnicy Ustronia: Zawodziu, na południowym stoku Równicy, wśród bukowego starodrzewia.

To pierwsza taka atrakcja w Beskidach i jedna z niewielu w Polsce. Zajmuje powierzchnię 15 hektarów, na których czeka turystów wiele atrakcji. Najważniejsze są zwierzęta. Przyjechały z ogrodów w Chorzowie, we Wrocławiu, w Bydgoszczy, z Zamościa, hodowli prywatnych i placówki Polskiej Akademii Nauk w Puszczy Piskiej. Można je oglądać podczas spacerów po trzykilometrowych leśnych ścieżkach. Tuż przy wejściu do parku, turystów witają nakrapiane białymi kropkami jelenie sika. Bardzo towarzyskie są kozy, szczególnie najmłodsza. Między ścieżkami w centrum parku mieszka dzik Oskar z dwoma lochami. Ciekawe zwierzęta podchodzą do siatki, ale lepiej nie wystawiać do nich ręki.

Łagodne gatunki jak: sarny, daniele białe i płowe oraz muflony biegają wśród ludzi. Można je głaskać i karmić. Największą atrakcją parku jest stacja drapieżnych ptaków. Mieszka ich tu około 20. Są to puszczyki, sowa uchata, jastrząb gołębnik, sokół wędrowny, kania ruda, krogulce, pustułki i myszołów rdzawosterny.

Jedna ze ścieżek jest przygotowana specjalnie dla dzieci. Wzdłuż niej ustawiono 10 budek. W każdej są figury z innej bajki. Po naciśnięciu przycisku postacie poruszają się i gra muzyka. Będzie wkrótce także ścieżka edukacyjna. Przygotowano  miejsca do odpoczynku.

Osoby, które zwiedziły park są zachwycone. To zupełnie coś innego, bo to jest tak naturalnie. Te piękne dzikie ptaki są tak blisko ludzi – cieszy się


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę