informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Międzyrzecki Rejon Umocniony

19 czerwca 2002

Położony w ramionach Odry i Warty jest obiektem bardzo atrakcyjnym zarówno dla turystów jak i przyrodników. Kilkupiętrowe betonowe korytarze i stalowe kopuły działają na wyobraźnię każdego. Był to najważniejszy odcinek umocnień wschodnich III Rzeszy, położony na berlińskim kierunku operacyjnym. Niemcy nazywali go ze względu na założenia obronne i położenie geograficzne Rejonem Umocnionym Łuku Odra - Warta (Das befestigte Gebie Oder - Warthe - Bogen). W zamyśle twórców miał być najnowocześniejszym dziełem inżynieryjnym, przewyższającym jakościowo rozwiązania zastosowane przez Francuzów na Linii Maginota.

Przyrodnicy interesują się podziemiami tutejszych fortyfikacji ze względu na nietoperze, które upodobały sobie to miejsce jako zimowisko. Tu dokonuje się powszechnego spisu nietoperzy. Na miejscu można obejrzeć wystawę nietoperzy, w tym południowo amerykańskiego wampira. 

Opracowano na podstawie: www.chris.px.pl, www.republika.pl  

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę