informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Muflony pod opieką leśników

16 grudnia 2002

Panujące od kilku dni mrozy dały się we znaki żyjącym w Polsce w Sudetach, a obecnie także w Górach Świętokrzyskich muflonom. Te dzikie europejskie owce, będące jednymi z przodków owcy domowej jeszcze nie do końca zaaklimatyzowały się w naszym kraju. Pochodzą z Europy Południowej i długotrwałe silne mrozy są dla nich niebezpieczne. Zwierzętom pomagają leśnicy.

Pierwsze silniejsze mrozy bardzo mocno dokuczyły ciepłolubnym muflonom w Górach Sowich. Zwierzęta te zostały tam sprowadzone już w 1892 roku z Sardynii i Korsyki, ale do tej pory źle znoszą nasze warunki klimatyczne.

Muflony latem chowają się wysoko w górach i trudno na nie trafić. Gdy nadchodzą mrozy muflony schodzą kierdlami w pobliże paśników i są mniej płochliwe. Zimą najbardziej niebezpieczne są dla nich wałęsające się dzikie psy i dziki. Bez opieki leśników te piękne zwierzęta nie przeżyłyby najzimniejszych miesięcy w roku. Codziennie są dokarmiane sianem i owsem.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę