informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Na łonie natury

18 lipca 2003

W nadleśnictwie Bircza w woj. podkarpackim otwarto izbę przyrodniczą oraz zieloną klasę. Mają one promować lasy na obszarze tej gminy oraz Ustrzyk Dolnych i Fredropola.

W Polsce jest 10 leśnych kompleksów promocyjnych. Są w nich zachowywane lub odtwarzane naturalne walory lasu metodami racjonalnej gospodarki na zasadach ekologicznych. W lasach wchodzących w skład kompleksu prowadzone są prace badawcze i doświadczalne.

W powstałej izbie przyrodniczo - leśnej i zielonej klasie prowadzano jest działalność edukacyjna

Na blisko 170 metrach kwadratowych zaprezentowaliśmy najciekawsze okazy flory i fauny - informuje Stanisław Rębisz, zastępca nadleśniczego w Birczy. Odwiedzając nas uczniowie szkół nie tylko poznają wiele gatunków ptaków i zwierząt, ale także zgłębią tajniki życia lasu.

Lasy na terenie gmin Bircza, Ustrzyki Dolne i Fredropol porastają ponad 80-letnie buki i jodły. Tworzą zwarte powierzchnie na masywie Turnicy, Suchego Obycza, grzbietu górskiego nad Leszczawą oraz pasma Chwaniowa. Do dzisiaj żyją tu żbiki, rysie. jelenie, sarny i wilki. Wśród kilkudziesięciu gatunków ptaków spotkać można myszołowy, orły krzykliwe, kobuzy.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę