aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Na łonie natury

18 lipca 2003

W nadleśnictwie Bircza w woj. podkarpackim otwarto izbę przyrodniczą oraz zieloną klasę. Mają one promować lasy na obszarze tej gminy oraz Ustrzyk Dolnych i Fredropola.

W Polsce jest 10 leśnych kompleksów promocyjnych. Są w nich zachowywane lub odtwarzane naturalne walory lasu metodami racjonalnej gospodarki na zasadach ekologicznych. W lasach wchodzących w skład kompleksu prowadzone są prace badawcze i doświadczalne.

W powstałej izbie przyrodniczo - leśnej i zielonej klasie prowadzano jest działalność edukacyjna

Na blisko 170 metrach kwadratowych zaprezentowaliśmy najciekawsze okazy flory i fauny - informuje Stanisław Rębisz, zastępca nadleśniczego w Birczy. Odwiedzając nas uczniowie szkół nie tylko poznają wiele gatunków ptaków i zwierząt, ale także zgłębią tajniki życia lasu.

Lasy na terenie gmin Bircza, Ustrzyki Dolne i Fredropol porastają ponad 80-letnie buki i jodły. Tworzą zwarte powierzchnie na masywie Turnicy, Suchego Obycza, grzbietu górskiego nad Leszczawą oraz pasma Chwaniowa. Do dzisiaj żyją tu żbiki, rysie. jelenie, sarny i wilki. Wśród kilkudziesięciu gatunków ptaków spotkać można myszołowy, orły krzykliwe, kobuzy.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę