aaa_TSW_2023
CTR_2023

Najlepsze konne gospodarstwo agroturystyczne

8 maja 2008
 W piątek 9 maja o godz. 18.00 w krytej ujeżdżalni Ludowego Klubu Jeździeckiego LEWADA w Zakrzowie, województwo opolskie odbędzie się  uroczyste podsumowanie konkursu ,, Najlepsze Konne Gospodarstwo Agro-Eko-Turystyczne’’.
Organizatorami imprezy są: Ludowy Klub Jeździecki LEWADA i Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Do Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze Konne Gospodarstwo Agro-Eko-Turystyczne” Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach zgłosił OSADĘ AGROTURYSTYCZNĄ Stadninę Koni MALUTKIE z Dobryszyc. Gospodarstwo to jako jedyne z województwa łódzkiego zakwalifikowało się do ścisłego finału.
- W październiku 1999 roku powstało Gospodarstwo Agroturystyczne i Stadnina Koni MALUTKIE. Istnieje jednak mała nieścisłość między nazwą a stanem faktycznym, bowiem stadniny na pewno nie można nazwać małą. Aktualnie w przytulnych stajniach przebywają 33 konie ras: małopolska, trakeńska, huculska oraz pełna krew angielska. Na terenie gospodarstwa agroturystycznego prowadzona jest nauka jazdy konnej na wszystkich poziomach zaawansowania, z treningiem skokowym włącznie. Konie ze stadniny MALUTKIE mają sportowe rodowody i bogatą tradycję (kilku mistrzów i wicemistrzów Polski w skokach przez przeszkody). Niektóre z nich można podziwiać w superprodukcji Jerzego Hoffmana „Ogniem i Mieczem”. A o ogromnej woli walki koni ze Stadniny MALUTKIE można się przekonać oglądając je podczas zawodów hipicznych.
Gospodarstwo agroturystyczne organizuje jedno- i kilkudniowe rajdy konne po malowniczych krainach byłego województwa piotrkowskiego, prowadzona jest w pełni profesjonalna konna obsługa imprez okolicznościowych, takich jak: wesela, komunie, festyny. Na terenie gospodarstwa można skorzystać z bazy noclegowej w stylowych domkach góralskich z łazienką, TV, w.c., salonem, sypialnią i tarasem. Gospodarstwo organizuje corocznie pogoń za lisem (Bieg Świętego Huberta), a ponadto pikniki, ogniska i inne imprezy plenerowe. W słoneczne dni gospodarstwo oferuje przejażdżki po leśnych duktach zabytkową bryczką. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się jeździć konno, jak i tych, którzy chcieliby swoje umiejętności doskonalić, gospodarstwo prowadzi szkółkę jeździecką.
Osada Agroturystyczna położona jest 5 kilometrów od centrum Radomska, a 100 metrów od granic miasta. Teren ze wszystkich stron jest otoczony lasem, co sprzyja spacerom, grzybobraniom czy wycieczkom rowerowym. Na terenie gospodarstwa położone jest także źródło wody mineralnej, z którego można degustować do woli. Wszystkim osobom odwiedzającym Stadninę Koni MALUTKIE właściciele zapewniają maksimum relaksu i satysfakcji – mówi Grażyna Bożyk z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.
POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę