aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie będzie sprzątania tatrzańskich stawów

14 listopada 2002

W tym roku najprawdopodobniej nie odbędzie się akcja sprzątania tatrzańskich stawów. Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego ma wątpliwości, czy płynące z niej korzyści równoważą szkody związane z ingerencją w środowisko naturalne.

Co roku jesienią z kilku największych tatrzańskich jezior płetwonurkowie wyciągali na powierzchnię wrzucane przez turystów monety i śmieci. Akcja wzbudzała wątpliwości niektórych pracowników TPN. Płetwonurkowie wyciągają wprawdzie na powierzchnię śmieci i złom, ale równocześnie zakłócają osady denne. Z tego powodu płetwonurkowie najprawdopodobniej nie zejdą w tym roku pod wodę. Decyzja o przeprowadzeniu akcji będzie przypuszczalnie wstrzymana do czasu uzyskania opinii Rady Parku.

Nie budzi natomiast kontrowersji sprzątanie tatrzańskich szlaków. Gruntownie oczyszczony ze śmieci został rejon Kasprowego Wierchu. W tym roku robili to pracownicy Polskich Kolei Linowych, którzy oczyszczali ze śmieci rejon Kasprowego łącznie z szerokim pasem w słowackiej Dolinie Cichej.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę