informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Nie będzie sprzątania tatrzańskich stawów

14 listopada 2002

W tym roku najprawdopodobniej nie odbędzie się akcja sprzątania tatrzańskich stawów. Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego ma wątpliwości, czy płynące z niej korzyści równoważą szkody związane z ingerencją w środowisko naturalne.

Co roku jesienią z kilku największych tatrzańskich jezior płetwonurkowie wyciągali na powierzchnię wrzucane przez turystów monety i śmieci. Akcja wzbudzała wątpliwości niektórych pracowników TPN. Płetwonurkowie wyciągają wprawdzie na powierzchnię śmieci i złom, ale równocześnie zakłócają osady denne. Z tego powodu płetwonurkowie najprawdopodobniej nie zejdą w tym roku pod wodę. Decyzja o przeprowadzeniu akcji będzie przypuszczalnie wstrzymana do czasu uzyskania opinii Rady Parku.

Nie budzi natomiast kontrowersji sprzątanie tatrzańskich szlaków. Gruntownie oczyszczony ze śmieci został rejon Kasprowego Wierchu. W tym roku robili to pracownicy Polskich Kolei Linowych, którzy oczyszczali ze śmieci rejon Kasprowego łącznie z szerokim pasem w słowackiej Dolinie Cichej.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę