aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pieniądze na agroturystykę

23 września 2004

Rolnicy, chcący prowadzić działalność agroturystyczną, mogą ubiegać się o wsparcie z funduszy unijnych. Na inwestycje będzie można otrzymać wsparcie do 100 tys. zł.

O pieniądze można ubiegać się z Sektorowego Programu peracyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich”. O pomoc mogą starać się zarówno rolnicy, jak i osoby prawne, zajmujące się rolnictwem.

Oprócz inwestycji w agroturystykę, środki mogą być przeznaczone na rozwój usług związanych z turystyką i wypoczynkiem, na rzecz rolnictwa i gospodarki leśnej, prowadzenia na małą skalę przetwórstwa produktów rolnych lub jadalnych produktów leśnych.

Pomoc realizowana jest w formie dofinansowania na zasadzie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych. W okresie realizacji programu łączna kwota pomocy w ramach tego działania, udzielona jednemu beneficjentowi i gospodarstwu rolnemu, nie będzie mogła przekroczyć 100 000 zł. Wnioski przyjmują już terenowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na wsparcie przeznaczono łącznie 107,1 mln euro.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę