informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement

Półwysep wrażeń

19 lipca 2004

Najgorętsze w tym sezonie miejsca na półwyspie Hel to kryte strzechą okrągłe drewniane bary, ustawione na plaży w Kuźnicach i Chałupach, kilkanaście metrów od morza. Wyglądają jak przeniesione z Riwiery. Publika też jest podobna, bo klubowe potańcówki na piasku opanowali surferzy, dla których wody Zatoki Puckiej są prawdziwą mekką. W dzień na wodzie, a wieczorami w knajpach szaleją tu m.in. mistrzowie Polski i świata.

Wietrzne lato przyciąga surferów, ale nie tylko oni będą się tu dobrze bawić - na Helu nawet podczas niepogody jest co robić. W deszczowe dni można odwiedzić słynną latarnię morską, którą postawiono tu dopiero w XVII wieku. Wcześniej nikomu nie spieszyło się z budową, bo odwieczne prawo pozwalało mieszkańcom zachowywać rzeczy pochodzące z rozbitych statków.
Dziś tubylcy opanowali bardziej wyrafinowane sposoby sięgania do kieszeni przyjezdnych...

Podobnie jak zamieszkujące Hel foki, które gotowe są wykonać prawdziwy show, byle tylko dostać upragnioną rybę. Wizytę w fokarium najlepiej zaplanować na 9 lub 15, czyli w porze karmienia. Każde z sympatycznych zwierzaków pochłania wtedy blisko 10 kg śledzi. Foki obserwować można nie tylko z brzegu basenu, ale również schodząc poniżej poziomu wody. Ulubieńcem publiczności jest Balbina - jak samo imię wskazuje... samiec, uratowany kilka lat temu z rybackich sieci, dziś najbardziej towarzyski mieszkaniec fokarium.


POWIĄZANE

Pokryta słomą lub trzciną drewniana chatka z jedną, dużą izbą, z pięknym staroda...

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę